Арто ПаасиліннаКнижки що вийшли у Кальварії
Рік Зайця
Виючий мірошник

Од самого початку я хотів писати свої романи так, щоб вони заворожували, щоб неможливо було закрити книжку не дочитавши її до кінця одним духом.
Арто Паасілінна


Арто Тапіо Паасілінна народився 1942 року в лапландському селі Кіттіля, розташованому на 90 миль північніше Полярного Кола. Хлопець мав лише вісім років, коли помер його батько, тому рано почав заробляти на хліб. З того часу він випробував 12 професій, однак основним його заняттям до 1974 була журналістика, у яку він прийшов ще підлітком.

Паасілінна — письменник, якого не потрібно представляти фінам, незалежно від того, чи є вони завзятими читачами, чи ні. Він — один з найбільш улюблених та популярних письменників. Арто автор майже 40 книг, у тому 27 романів, що побачили світ більш ніж 20 мовами загальним накладом понад 4 мільйони примірників.

Завдяки поєднанню соціальної чутливості з блискучим гумором, сповнені життєвої гармонії твори Арто мають у Фінляндії надзвичайно широку аудиторію — їх читає більшість фінів, незалежно від соціального статусу, освіти, професії чи віку. Тому не дивно, що у Фінляндії його роботи перебувають на вершині списку бестселерів вже 20 років. Фінські критики, які довший час холодно відносилися до творчості Арто, вважаючи його легковаговиком у літературі, були змушені переглянути свої позиції у 90-х роках, коли у Франції книжки Паасілінна стали не лише бестселерами, а й отримали тріумфальні відгуки критиків.

За багатьма його творами знято художні та телевізійні фільми.

Герої Паасілінни — звичайні люди, які відстоюють право на власний стиль життя, на здоровий глузд, якому у сучасному світі завжди протистоять бюрократія та корупція.

Паасілінна невгамовний гуморист, гумор якого базується на сміливих темах та неймовірному закручуванні сюжету. Майже кожна його книга несе в собі якусь дику комічну ідею, що розвивається у романі без страху про наслідки. Наприклад, що якби офіцер поліції, якому набридла слабкість судової системи, заснував свою власну виправну колонію десь у Лапландії? А що, якби житель Бронзового віку придумав сани, які б рухали на вірьовках орли? Що якби фінський чоловік поставив собі за мету звільнити усіх дисидентів з тюрем на Сході і Заході? Паасілінна не боїться братися за похмурі, навіть моторошні теми, такі як безробіття, вбивство чи й Армагедон і перетворити їх на гумор, який можна назвати дійсно лікувальним.

Арто Паасілінна — лауреат численних фінських та міжнародних літературних премій, зокрема: Air Inter Prix Littеraire 1989 (Франція), Giuseppe Acerbi Premio Litterario, 1994 (Італія). Крім того Паасілінна — автор багатьох запатентованих винаходів, наукових праць та книжок подорожей. У нього є фанклуби у Фінляндії та Швеції.

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31230 авторів
351 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій