Леонід Кононович

Тема для медитації, ювілейне видання

ISBN: 9789666633456
Класифікатор: Українська художня література. Проза
К-сть сторінок: 240


Відзнака національного рейтингу «Книжка року 2005»
Премія імені Григорія Косинки 2009
«Книжка року - 2014» рейтингу Національної спілки письменників України та Асоціації українських письменників
ТОП-7 книжок від Оксани Забужко, без яких наша література доби незалежности немислима
У списку 90-та найкращих українських книг, які варто прочитати кожному
У списку 80-ти найкращих українських книжок за останнє десятиліття


Ви також можете придбати або читати книгу в електронних форматах:
у магазині ліцензійного контенту Bookland
«Магазин розумного контенту» Київстар

Ювілейне — 10 років від першої публікації — видання одного з найпотужніших романів в сучасній українській літературі. Видання 4-е, зі змінами.

Facebook-сторінка книги

Перший в українській літературі роман-епос. Леонід Кононович створив зовсім неочікувану літературну версію найбільш трагічних і дражливих подій української історії ХХ століття. Стилістика цієї оповіді заворожує не менше, аніж мелодика архаїчних замовлянь, замішаних на національному відьмацтві, що їх реконструював Автор, а сюжетні лінії переплетені у гордіїв вузол, який під силу розплутати лише «батькові українського кримінального роману».
Історія хвороби й одужання «пересічного українця», що змушений воювати на Балканах. Історія кохання та зради на тлі розквіту та занепаду «шестидесятництва» у Києві. Історія приватного розслідування жахливих зрад і помст у рідному селі часів Голодомору. Це — роман-епос, приправлений імлистими картинами осінньої природи та унікальними текстами дохристиянських замовлянь, прочитання якого дасть Вам можливість відкрити абсолютно інший вимір буття...

У наш час чоловік через багато років повертається до рідного села, щоби з’ясувати обставини деяких давніх колізій і прояснити самому собі, хто він такий — жертва чи переможець... Історія хвороби й одужання «пересічного українця», змушеного воювати на Балканах. Історія кохання та зради на тлі розквіту та занепаду «шестидесятництва» у Києві. Історія приватного розслідування жахливих зрад і помст у рідному селі часів Голодомору. Історія про відплату та спокуту в усіх вимірах, про пошуки себе, правди та загубленого кохання відкриває абсолютно інший вимір буття та усвідомлення, що означає бути українцем.

Книга про споглядання себе поза простором і часом, саме тому тест не обмежується Голодомором, 70-ми та 90-ми, а набуває епічного розмаху. Тут вам і вплив Коліївщини на рід головного героя, і доісторичні міфи про українське пекло, ім’я якому Отхлань, і про Морану, яка його охороняє і т. ін. Все це заради того, аби ви спробували вийти поза межі власної реальності і зрозуміти своє буття в контексті життя нації і як таке, що має певну причину, рацію, мету...«Тема для медитації» доводить, що можна писати без викаблучувань, без спецефектів, але це потребує спалених нервів, концентрації потужних зусиль — усе це є у Леоніда Кононовича.
Василь Герасим’юк, радіоведучий, поет

«Тема для медитації» справила на мене свого часу неперевершене враження; і в першу чергу отой третій часовий простір, про який тут ідеться, як він вписаний у життя сучасників, і як він осмислюється-переосмислюється і трансформує нас.
Діана Дуцик, головний редактор MediaSapiens

Я думаю, що це один із перших серйозних епічних романів у всій українській літературі взагалі.
Дмитро Стус, літературознавець

Ця книга здатна пробудити генетичну пам’ять кожного.
Ганна Мироненко, громадський діяч

… это роман-воронка, который затягивает, пока ты не дочитаешь его до последней страницы…
Наталія Талалай, журнал «Эксперт Украина»


Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30228 авторів
347 видань
86 текстів
2193 статей
65 ліцензій