преса

Видання: «Інтернет-видання «Оглядач»

«Білу гвардію» Булгакова перекладуть українською

http://oglyadach.com/news/2008/7/29/198536.htm
29 липня

Знаменитий роман Михайла Булгакова «Біла гвардія» незабаром буде перекладений українською.

Про це заявив перекладач Юрій Некрутенко, чий український варіант «Майстра і Маргарити» раніше вже був виданий у Львові та Харкові.

За його словами, переклад «Білої гвардії» вже готовий на 80 %.

Некрутенко визнає, що Булгаков ніколи не писав українською, проте стверджує, що на початку XX століття в Києві була особлива російська мова.

«Київська російська завжди відрізнялася від московської та від петербурзької росіян. Це була взагалі-то українська мова, але оформлена словами мови великоросійської. Тому для мене тексти Булгакова в перекладі українською виглядають органічно», – заявив він в інтерв'ю українському журналу «Експерт».

«До речі, з селянами, які за часів юності Булгакова приїжджали до Києва торгувати на базарі, російськомовне населення спілкувалося українською мовою. Причому не нинішньою українською. Та «говірка» вже зникла. Булгаков її знав. Лідія Яновська (один із найавторитетніших знавців Булгакова, колишня киянка. – ред.) сперечалася із цього приводу з редактором першого наукового видання «Білої гвардії». У Булгакова вартовий кричить «Стий!», а редактор наполягав, що має бути «Стій!». Насправді Булгаков просто точно передав київську українську вимову того часу. Зараз вона зникла», – стверджує Некрутенко.

За словами перекладача, в Україні зараз необхідно відроджувати українську мову, а російській надавати статус державної не варто.

«В Україні має бути одна державна мова, українська. А якою мовою ти говориш усередині цієї держави, це суто твоя особиста справа. Але якщо ти вступаєш у офіційні відносини з органами влади, в судочинстві, наприклад, то маєш користуватися державною мовою», – заявив Некрутенко.

«Починаючи з Катерини, українська і російська культура стали єдиними, але зараз прийшов час їх якось розділити. Це абсолютно необхідно для визначення своєї національної ідентичності. Російської імперії більше немає. Подивіться на приклад Британської імперії. Коли вона розвалилася, держави, що входили в неї, стали розвиватися самостійно і ніхто не робив з цього трагедії», – пояснює він, пише Новый регион.

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031229 авторів
349 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій