преса

Автор: Катерина КОНСТАНТИНОВА
Видання: Дзеркало тижня, газета

«Просто так» не напишеш

http://www.dt.ua/3000/3680/59636/
№ 23 (652) 16 — 22 червня 2007

У Коростені на Житомирщині у вересні пройде восьмий щорічний фестиваль сучасної української літератури «Просто так». Разом із письменниками і поетами в ньому візьме участь і підростаюче літературне покоління. По суті, це поки що єдиний літературний форум подібного формату в нашій країні.

Ідейні натхненники «Просто так» — поет Василь Юхимович і прозаїк Валерій Нечипоренко (постійний член журі). А назва форуму покликана відбивати його сутність — неполітична та некомерційна акція, метою якої не є пропаганда будь-яких певних імен або брендів. Фестиваль підігріває інтерес читача до сучасної української літератури. Зазвичай цей захід збирає письменників із Коростеня, Києва, Житомира, багатьох інших областей України. У його рамках вони змагаються за призові місця в найрізноманітніших номінаціях. Серед них кілька незвичних — «Чемпіонат поетів», «Турнір прози», «Семінар критиків», «Новації гумористів, сатириків, авторів епіграм», «Дитяча література» (вирішено, що номінантів у цій категорії має оцінювати лише дітвора). А ось чи буде представлено на «Просто так» «Драматургію» — це наразі питання відкрите.

Поряд із «дорослими» літераторами в конкурсі беруть участь і школярі. Юні автори чують тут від майстрів слова чимало порад і напутніх слів. Зазвичай вони пишуть свої твори українською мовою.

Цього року формат «Просто так» вирішили дещо видозмінити, зробити його більш прогресивним і концептуальним. Експерти та члени журі запропонували проводити літературну акцію в режимі open-air, тобто «під відкритим небом». Адже це чудова можливість для творчої тусовки молодих і своєрідний релакс для ветеранів. Тим паче, що Коростень — прекрасна пейзажна місцевість для проживання в наметах.

А тепер трохи про кухню майбутнього коростенського літературного форуму.

Цього року вперше головна премія фестивалю становитиме 5000 гривень, плюс ноутбук. Проте шлях для спонсорів завжди відкритий... Хоча політичним партіям на фест вхід суворо заборонений! У ролі експертів свою участь у «Просто так» уже підтвердили журналіст Юка Гаврилова, актор Олег Драч, письменник Сергій Іванюк, музикант Олександер Красюк, журналісти Богдан Логвиненко, Євген Минко, Марія Хрущак, а також Петро Міцкевич і Ксенія Сладкевич, письменник Валерій Нечипоренко…

«Просто так» складається з двох основних блоків — конкурсного та підсумкового. Перше «відділення» розпочинається за 45 днів до старту фесту й закінчується за 15 днів до проведення другого акту фестивалю. У ході конкурсного етапу автори, які вирішили взяти участь у змаганні, мають направити на адресу: Київ-1, а/с 337 або lyubovn@ukr.net свої тексти або їх фрагменти. Кількість бажаючих не обмежена (незалежно від громадянства, віку, жанру тощо). На першому етапі, відповідно, відсіваються відверто слабкі твори і відбираються кращі для публічних читань. А вже у фінальній частині «Просто так» кожному авторові, чиї твори оцінило журі, надається слово — хронометраж десять хвилин. Переможців визначають відкритим голосуванням членів журі. Ну а слухачі-глядачі — поціновувачі літератури — можливо, відкриють для себе нових майстрів словесності.


Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930231 авторів
352 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій