преса

Автор: Наталія ЗIНЧЕНКО
Видання: Хрещатик, газета

Щоб завоювати світовий ринок потрібно ...

Щоб завоювати світовий ринок потрібно перерозподілити свій?
Видавництво “Кальварія” бере курс на формування нового рівня розвитку галузі в Україні

http://www.kreschatic.kiev.ua/?id=3006&page=3

перспективи

31 січня відбулися кальварійські посиденьки в УНІАН, які традиційно проводили головний редактор видавництва “Кальварія” Петро Мацкевич та PR-директор цього видавництва Ксенія Сладкевич. Головна проблема, яку обговорювали на посиденьках: як вийти на світовий рівень та прискорити розвиток українського книжкового ринку.

— Як відомо, книжкові ринки у розвинених країнах базуються на трьох китах: літературна агенція, видавництво та книжкова торгівля,— каже пан Петро.— Проте в Україні гравці видавничої сфери свідомо змінюють стратегію розвитку, дрейфуючи в бік суміжних напрямків і роблячи їх своєю основною діяльністю. Скажімо, видавництво “Зелений пес” колись починалося з продюсерської агенції і трансформувалося до гуртового книготорговця. “Кальварія” відтепер зосередить свою діяльність на управлінні правами, промоцією і піднесенням іміджу авторів. Отримані ліцензії на видання Клубом сімейного дозвілля низки творів для родинного читання. Поява в цьому клубі книжки збільшує її продаж, що автоматично майже вдвічі підвищує гонорари авторів.

“Кальварія” почала видавати ліцензії з 1998 року. Першою ластівкою став Католицький університет, що отримав право на друк підручника соціології (до слова, не призначеного для священнослужителів). Нині ж укладено низку договорів про видання книжок сучасних українських авторів в Україні, Німеччині, Польщі, Сербії, Фінляндії, Італії та Росії. Однак право на друк не концентрується в одних руках. Отже, почався новий розвиток ринку і новий рівень довіри між партнерами. Сьогодні в Україні є три видавництва, яким “Кальварія” сміливо надає ліцензію: Книжковому клубу сімейного дозвілля, видавництву “Фоліо” та компанії “НМК-Трейд” (з цією компанією, виробником і торговцем у Росії та в Україні CD-дисків, є домовленість на видання аудіокниг).

Такий перерозподіл створює низку зручностей. Видання книжок певного автора, а також поставки і, якщо потрібно, додрук тиражу можна координувати. Це убезпечить від можливого піратства. Хоча, звичайно ж, “Кальварія” не такий уже й альтруїст, вона економічно виграє від збільшення спільного тиражу, бо відбувається перерозподіл доходів після продажу товарів.

— Уже підписали угоду на зйомки серіалу за романами Марини Мєднікової з робочими назвами “Терористка” та “Терористка-2”,— пишається Петро Мацкевич.— Це дуже цінна пропозиція. Адже за кордоном, дізнавшись, що наклад книжки в Україні становить тільки п’ять тисяч, не наважуються укладати договори. А якщо до цього додають ще й тиражі аудіокасет або відеофільмів, то цифра значно солідніша. Тож усе це разом дозволить нам поширювати твори українських авторів.

PR-менеджер видавництва “Фоліо” Ксенія Владимирова каже:

— Це успішний комерційний проект. Ми не робимо таємниці з того, що купуємо права на видання і перевидання книжок. Нещодавно отримали ліцензію на сім титулів. Йдеться про сучасних молодих авторів — Ірену Роздобудько і Світлану Поваляєву. Кілька романів уже вийшли, скажімо, “Останній діамант міледі” Роздобудько, “Самураї” Поваляєвої... Видавництво охоче співпрацюватиме з цими письменницями, бо ними активно цікавляться читачі.




Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031







230 авторів
351 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій