преса
Автор: Юка ГавриловаВидання: Без цензури, газета
ПОВІДОМЛЕННЯ ІЗ КНИЖКОВОГО ФРОНТУ
Останнього тижня листопада спостерігалася бурхлива активність у книжковому житті Україниhttp://www.bezcenzury.com.ua/ua/archive/8499/culture/8537.html
30 листопада 2006
Відбулося понад півтора десятка різних заходів – від звіту про результати дослідження книжкового ринку й аж до страйку під Апеляційним судом. Непогано для держави, яка в споживчому кошику своїх громадян місця для книжок узагалі не передбачує.
...
Тема із цифровими варіаціями
Котрий рік поспіль в агенції УНІАН відбуваються регулярні «кальварійські посиденьки». Вони не пережили б і одного сезону, аби видавництво «Кальварія» не заманювало на ці свої заходи цікавих особистостей, котрі не лінуються відкрито, перед журналістами й публікою, порушувати найгостріші питання, обговорювати широке коло культурних проблем. Минулого разу на посиденьках бурхливу дискусію викликали стовпці цифр і кольорові діаграми, за допомогою яких демонстрували результати дослідження українського книжкового ринку, котрі проводила компанія GFK Ukraine. Видавці, журналісти й книготорговці піддали сумніву занадто оптимістичні цифри й розкритикували спрощені – без урахування специфіки саме нашого ринку – методи цього дослідження.
Укотре ми переконалися, як важко до наших особливих реалій пристосувати методики, що були розроблені для нормальних країн Центральної та Східної Європи. Неможливо, скажімо, у Польщі або Чехії уявити таку ситуацію, коли урядовці рівня віце-прем’єра з гуманітарних питань виголошують безпардонні заяви, відмовляючи в праві на існування автентичній мові й культурі своїх країн. А в Україні таке відбувається чи не щодня, і вельможні невігласи почуваються абсолютно комфортно.
І ще цікава деталь. Практично всі культурні заходи, що не мають офіційно-шароварного характеру, наочно демонструють, як поглиблюється прірва між митцями котрі вільно мислять й активно діють та чиновниками, котрим з якихось причин вигідно утримувати українство в культурній резервації. Ось що із цього приводу каже головний редактор видавництва «Кальварія» Петро Мацкевич:
– У мистецькому, творчому середовищі відбуваються суттєві якісні зміни. Чиновники воліють не помічати цих процесів. Інакше довелося б їм робити якісь рухи, працювати, виконувати свої обов’язки. А вони цього не люблять.
...