преса

Автор: Серафіма Василькова
Видання: Кульбіт, «Інтернет-часопис сучасної культури

«На сідницях шерсть моя росте правильно...»

«На сідницях шерсть моя росте правильно...»:
гастрольний тур авторок нової української прози -
Ксені Харченко, Галини Ткачук, Тетяни Винокурової-Садиченко
http://www.culbit.com/index.phtml?d2=2&s=93&r=16&p=0

8 листопада 2006 року на щотижневих посиденьках в УНІАНі, які є відкритою платформою для дебатів про сучасну культуру, йшлося про молоду українську літературу.


В той час, коли громадськість не дуже вже й здогадується про існування сучасної української літератури, видавництво "Кальварія" популяризує нову генерацію письменників. Головний редактор Петро Мацкевич каже, що нині склалась дивна ситуація - письменник, що має 25 років - вже не є молодим письменником...


В кожній європейській країні існує феномен - скупчення яскравих молодих письменників 1984-1985 років народження. В Україні не без того: Любко Дереш, Софія Андрухович, Марина Соколян, Таня Малярчук, представлені на посиденьках нові зірки укрліту - Ксеня Харченко (1984) з "Історією", Галина Ткачук (1985) зі "Славкою", Тетяна Винокурова-Садиченко (1984) з двома книжками "Жарт. Із життя психів", "Жарт-2. Квіт папороті".

Крім омолодження літератури, вистежили інтегративну тенденцію в нашому культурному просторі: досі театрали, кіношники переважно не читали сучасних українських книжок, а письменники не дивились спектаклі. В цьому особливість гастрольного туру-презентації трьох молодих авторкинь, який пройде у форматі театралізованого перформансу в Києві і Львові та очікується в Одесі, Харкові, Дніпропетровську.

Літературно-музичний симбіоз в стилі етно-хаос-сіно party і під назвою "ІСТОРІЯ з-під ДАХУ" кияни побачили 7 листопада в книжковій кав'ярні "Бабуїн". То був театральний перформанс у постановці режисера-експериментатора Влада Троїцького за мотивами "Історії" та за участі Ксені Харченко, етно-хаос гурту "ДахаБраха" і акторів театру "ДАХ".

Незабаром цей етно-хаос переміщується у Львів, де 10 листопада о 17 годині, перед стартом голосної вечірки GUINNESS Mega Party, в Міжнародному молодіжному розважальному центрі "МЕТРО" відбудеться літературний бовлінг Ксені Харченко та Галини Ткачук.

11 листопада літературно-музичні "ІСТОРІЇ з-під ДАХУ" йтимуть в львівському Театрі ім.Леся Курбаса. В постановці обіцяно, крім авторок нової української прози Ксені Харченко, Галини Ткачук, Тетяни Винокурової-Садиченко та етно-хаос-гурту "ДахаБраха", також домовиків, гремлінів та ведмедів...

"Паневропейській" генерації письменників здебільшого не йдеться про насильство, алкоголь, наркотики, матюки та інші типові теми вчорашнього літературного продукту. Вони сприймають і пишуть інакше. В тому - їх сила. За словами письменника Сергія Батурина, Галя Ткачук лупить своїми фразами як молодий Тайсон, а поет Василь Герасим'юк вважає, що Ксеня Харченко вирвалась з підлаштованої під польські зразки письменницької тусовки.


Назва гастрольного туру молодих авторок - "На сідницях шерсть моя росте правильно..." є цитатою з "Історії" Ксені Харченко.

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930231 авторів
352 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій