преса

Автор: Юка Гаврилова
Видання: Без цензури, газета

Розмови під «Дахом»

Про рух культурного спротиву й рецепти виживання в умовах тотальної «коритизації» суспільства
№ 45 (190), 9 листопада 2006
http://www.bezcenzury.com.ua/ua/archive/8307/culture/8353.html

Ксенія Сладкевич, PR-директор видавництва «Кальварія»:

– У сучасній українській культурі ми спостерігаємо декілька тенденцій. З одного боку, іде накопичення якісного, цікавого продукту в усіх видах мистецтва. Конкурентоспроможного на світовому рівні, але майже невідомого у власній країні. З другого – ми бачимо ізольованість людей із різних сфер культури. Митці рухаються в одному напрямку, але паралельними шляхами. Тож театрали не знають, що відбувається в малярстві чи кіно, навіть в інших театрах, музиканти не мають найменшого уявлення про події в літературному світі й так далі.

І третя тенденція – це відсутність посередника між широким загалом і виробниками культурного продукту. Я маю на увазі медіа. Парадокс: за стрімкого кількісного та якісного зростання культурних явищ маємо зворотний процес у справі висвітлення цих явищ. У багатьох публікаціях або телевізійних сюжетах інформацію не подають адекватно, навіть фактаж перебріхують, я не кажу вже про поверхові, недолугі оцінки та висновки – часто й свідомо спотворені.

Зараз виняток із правил становлять ті видання, у яких різноманітні матеріали про культурні події, явища, персоналії, проблеми, а також рецензії та критику написано спеціалістами, що мають, окрім професійної, ще й загальну ерудованість і фахові знання з тих або інших сфер культури.

Але низький культурний рівень преси – то хоч і яскравий, але тільки один із прикладів, що наочно демонструють запаморочливо низький культурний рівень усього суспільства загалом.

І тут найбільше ігнорантство й деградацію демонструють не декласовані елементи чи найбідніші верстви населення, а якраз ті, хто посіли владний олімп у компанії з недоторканними невігласами – народними обранцями...
...
Попри всі непорозуміння, запальні промови митців і суперечливості в поглядах на шляхи виходу з культурної кризи, у привітній атмосфері «Даху» створився не просто дисидентський гурточок, а територія вільного спілкування, і головне – знайшлися ідеї щодо спільних проектів.

Один із них було красиво й весело реалізовано 7 листопада в книжковій кав’ярні «Бабуїн». Етно-хаос-сіно-party «ІСТОРІЯ з-під ДАХУ». Авторка «Кальварії» Ксеня Харченко презентувала свою нову книжку «Історію» під шаманські барабани й співи гурту «ДахаБраха». Щось у цьому театралізованому видовищі було від обряду ініціації, дорослішання. Культурний спротив попсофікації народу дужчає.


Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930231 авторів
352 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій