преса

Автор: Олексій Цілик
Видання: SUMNO?, Інтернет-видання та мережа блоґів

“Як вижити у в`язниці?”

http://www.sumno.com/index.php?option=com_content&task=view&id=1628&Itemid=42
29.09.06
Як вижити у в'язниці В мене часто питають: “Що ти читаєш?” Реакція ж на мою відповідь цього разу була не схожою на попередні, після слів “Як вижити у в`язниці” люди, з круглими, зацікавленими очима, дивувалися: “Нащо воно тобі..?”. Запитання за змістом абсолютно доречне. А от, власне відповідь на питання: “Навіщо такі книжки читати законослухняним людям в нашій країні?” – аргументує автор Андрій Кудін впродовж всього твору. На жаль, навіть на початку ХХI ст. ( хоча книжка про події 1997 року), в нашій країні за ґратами опиняються невинуваті люди, які стали жертвами беззаконності та різноманітних утисків і репресій.Книжку “Як вижити у в`язниці?” можна назвати навіть “живою”, адже написана вона від час перебування автора у “місцях не надто віддалених”, тобто у самій в’язниці. Сюжет починається з вторгнення близько другої ночі до житла Кудіна “мусорів” або “гуманоїдів” (саме так автор йменує “служителів закону”) з ордером на обшук. Після нічної драми, для сім`ї Андрія, в квартирі повний гармидер, зникли цінні речі без протоколу вилучення (тобто вкрадені) і, під приводом з`ясування обставин (помилкового вторгнення), добровільна поїздка А.Кудіна до райвідділу, де його елементарно арештовують.

Як підсумок: оповідач п'ять місяців відсидів у київських СІЗО та КПУ (камерах попереднього ув`язнення) доки дочекався звільнення з-під арешту, після особистого втручання Генерального прокурора України М.Потебенька .

Окрім опису тюремного повсякдення, книжка змушує, навіть на волі, задуматися про такі життєві речі ,як дружба, відповідальність за свої дії, слова, про людську вдаваність та корисливість та інше.

Хотілося б навести декілька найбільш суттєвих, на мою думку, порад, що наводить оповідач у своєму творі :

1. Якщо до вас в домівку з невідомих причин стукають міліціонери з метою обшуку приміщення, то з 23:00 до 06:00, на підставі закону, на їхні вимоги можна не зважати, а тим часом (доки виламуватимуть двері) приготуватися до зустрічі;

2. За наявністю часу, максимально швидко заховайте цінні речі, документи, дорогоцінності, оскільки деякі міліціонери мають звичку “пастися” в квартирах під час обшуку та вилучати потрібні їм речі без протокольного засвідчення;

3. На допитах не вестися на провокації та спроби ментів завести розмову з вами про будь-що, без адвокатів тримайте язик за зубами;

4. Якщо вже ви опинилися за стіною в клітинку, будьте максимально зосередженим та сконцентрованим, думайте про приємні моменти, не занепадайте духом, покращуйте фізичну форму, суворо дотримуйтеся правил особистої гігієни... медитуйте, робіть все, що допомагає вам у виживанні в екстремальних ситуаціях, але не занепадайте духом і живіть надією і вірою в майбутнє!

П.С.: Не думайте про цю книжку, як про щось кримінальне, нецікаве пересічній законослухняній людині, не акцентуйте увагу на назві ( якщо вона стримує ваше бажання прочитати цю книжку), а просто купіть і прочитайте, в нашій державі ніхто не застрахований від депортації(саме так!) до місця позбавлення волі.


Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031229 авторів
349 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій