преса

Автор: Роман Лихограй
Видання: «Інформаційний портал «Точка літературного кипіння

Тероріум

http://www.tochka.org.ua/view.php?uid=&view=text&id=813

Кажуть, “Тероріум” – найкраще з досі написаного у Василя Кожелянки. Ні, чесно кажуть. Так не тільки в малесенькій рецензії на перших та останніх сторінках книги написано. Хоча там також така інформація наявна.

Чи змінився автор у порівнянні з його попереднім “п`ятикнижжям”? Важко сказати. А якщо мені важко сказати, можна зробити логічний висновок: якщо і змінився, то не вельми. Бо якби він зробив це суттєво, це можна було б помітити, а значить – і сказати було б не важко. Правильно? Правильно. Вопроси єсть? Впросов нєт, - як говорив один з героїв “Тероріуму”. Ну добре, це я уже відволікаюсь. Але дійсно. Щоб сказати, що Кожелянко став глибшим – ну може трішки. Поверхневість у описах важливих і переломних подій збереглась. Альтернативна історія Василя, як і раніше, іноді здається аж надто альтернативна. Події вірогідні переплітаються з подіями абсурдними і важкоприйнятними для розуміння.

Терористична організація “Юна Великоукраїна” веде жорстоку боротьбу з креольським проросійським режимом напівзалежної України. Але приводять до перемоги революцію не самовіддані герої, а треті зацікавлені сили. Легко граючись на струнах народного гніву, повністю контролюючи ситуацію, вони просто роблять вигідні їм рокіровки в українській владі. Не вельми райдужне майбутнє.

Треба чесно зауважити, що Кожелянкові, наче тонкому психологу, надзвичайно точно вдається підмітити, а потім вдало описати і розкрити сутність законів владних вертикалей а також справжнього українського менталітету. Політичний сарказм та іронія + прикольні ідеї щодо подій = секрет успіху Кожелянка. В усьому іншому автор “Тероріуму” – посередній письменник. Мені здається навіть він сам це розуміє, бо постійно вискакує на своїх плюсах. І робить це, треба сказати, досить вдало. Що само собою можна вважати ще одним його позитивом.

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930231 авторів
352 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій