преса

Автор: Олексій Демченко
Видання: «Інформаційний портал «Точка літературного кипіння

Культ

http://www.tochka.org.ua/view.php?uid=&view=text&id=714


“Культ”. За той недовгий час, що минув з тих пір, як з`явився цей роман (2001р.), він вже й насправді встиг стати культовим у певних колах. Перший великий твір ще зовсім молодого автора став справжньою подією в українській літературі. Юрко Покальчук назвав його найкращим з того, що йому доводилося читати останнім часом.

Увесь твір можна умовно розділити на дві частини, що досить чітко диференціюються в тексті: реальну і фантастичну. Реальна частина є абсолютно непретензійною: молодий студент-практикант Юрко Банзай (чи то БАNZАЙ) їде до невеличкого провінційого містечка, щоб викладати в місцевому «елітному» коледжі біологію. Просто. Але ще не «заїзжено».

Фантастична ж частина є чи не найпретензійнішою з усьго, що створювалось в українській літературі. Принаймні, останнім часом. Дереш представляє читачеві не що-небудь, а власну модель Творення Світу. Модель, в контексті якої уся сьогоднішня буденність – мить, крапля, пісчинка...

В творі є ще й третя частина. Вона виникає там, де перетинаються перші дві: реальність і фантастика. Тут розпочинається містика. Щось на зразок українського “Твін Піксу”. Маленьке містечко Мідні Буки стає зосередком цілого ряду таємничих подій… Звучить банально. І насправді: зазвичай, подібні засоби розвитку сюжету в сучасній літературі є надзвичайно неякісним нагромадженням штампів, нахабно передертих в тих чи інших «класиків жанру», і загорнутих у модну обгортку з написами: “Новинка!”, або ще крутіше – “Brand new!!!”. Але в Дереша містична частина є чи не найвдалішою.

Роман написаний досить простим і невибагливим стилем, тому читається надзвичайно легко. Відчувається, що його писала досить освічена людина. Більшість людей дивується, коли дізнається, що роман написаний ще зовсім молодим автором.

Прихільники нетрадиційної філософії, літератури і музики зможуть знайти тут для себе декілька дуже цікавих посилань…

“Культ” є лише першою частиною трилогії. Друга має назву "Поклоніння ящірці", а третя – "Архе". Так що, to be continued...

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930231 авторів
352 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій