преса

Автор: Марина Зайдель E-mail: marina_z87@mail.ru
Видання: SUMNO?, Інтернет-видання та мережа блоґів

Рецензія на книгу Світлани Поваляєвої

http://www.sumno.com/modules.php?name=ZamistKrovi

Роман "Замість крові" Світлани Поваляєвої - це роман, який варто рецензувати хоча б тому, що завдяки ньому воскресає в нашій свідомості та субкультура, від якої залишились самі спогади - хіпі. Роман виданий серією "Бібліотека журналу "Четвер", передмова написана Юрком Іздриком, де він зазначає, що до вдалих знахідок авторки належить психологічно переконливе вміння писати від імені чоловічого персонажа. І ще він пише, що це гарний роман під поганою назвою. Додам від себе: роман з відлякуючою обкладинкою.
Сюжетна лінія трохи незрозумілого кохання та позбавленого конкретної мети пересування героїв з однієї тусівки до іншої. Поваляєва пише про той Київ, яким він був на початку 90-х, про хлопчиків та дівчаток, які шукали свободу, любов та справжність, а знаходили залежність від алкоголю та наркотиків. Не дивлячись на те, що в книзі майже нема лірики чи романтики, а українська мова поєднується з постійним вживанням ненормативної лексики та сленгу, ця книга про болісно втрачене кохання та життя, яке зображено в постнаркотичних та алкогольних станах. А ще тут є жахливі сцени процесу вживання наркотиків, які слабка психіка навряд витримає. Може, тому в книзі присутні цікаві нариси про київську "дурку".
Загублені діти загубленого покоління намагаються жити весело і красиво, майже так, як мріється - без зобов'язань та претензій, без бруду і зрад, без здогадок, що буде далі - подорожі автостопом з метою втекти від чогось, але й щось знайти. Дред (головний герой) намагається знайти Джанніс (майже головна героїня), яка не погоджується жити його наркоманським життя та втікає в невідомому напрямку. Навіть Іздрик у передньому слові зі здивуванням відзначив, що це - насамперед - історія про любов. Справжню, але нездійснену. Любов, яку ще треба пошукати серед описів "одурманених" героїв. Але ця любов ніби сама робить натяки, де саме вона захована - вона захована на сторінках цієї книги. Прочитавши її стає зрозуміло, що той непотріб, який оточує нас кожен день нічого не вартий, бо єдине, чого насправді потребує людина - це кохання! Кохання у всій його красі.
Ця книга для тих, кого цікавить нестерпне життя, хто має фантазію та зможе зрозуміти текст не таким, яким його передала Поваляєва. Бо замість крові в них розтрощенні ілюзії, втрачене кохання, спогади, які ховають окремі історії.

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031229 авторів
349 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій