преса

Видання: «Інтернет-газета «Народний оглядач»

«Книгоманія» для українських дітей

< a href=" http://observer.sd.org.ua/news.php?id=9501
">http://observer.sd.org.ua/news.php?id=9501

Цієї середи “Кальварійські посиденьки” в УНІАНі були присвячені Першому Київському дитячому книжковому ярмарку, що відбудеться 31 травня - 3 червня 2006 в “Українському Домі”.

Гостями “Кальварійських посиденьок” стали Олександра Коваль президент Форуму Видавців (організатор Київського дитячого книжкового ярмарку) та Раїса Лемішко – активістка українського руху буккросінгу.
Київський дитячий книжковий ярмарок має на меті популяризацію читання серед українських дітей. Тому окрім власне виставки-продажу книжок передбачається цілий шерег заходів. Про більшість з них журналістам не сказали, залишаючи елемент інтриги, але деякі таємниці привідкрили.
Фестиваль дитячого читання “Книгоманія” є головною подією ярмарку. В рамках фестивалю відбудуться такі заходи та акції:
- збір книжок для дитячих будинків та сільських бібліотек;
- підведення підсумків київського обласного та міського етапів Всеукраїнського конкурсу “Найкращий читач року”;
- виставка ілюстрацій дитячих книжок;
- літературні вікторини та конкурси;
- зустрічі з улюбленими авторами дитячих книжок;
- ігри, розваги, забави, співи і танці.

Крім того, на ярмарку буде дан старт українського дитячого буккросінгу. Буккросінг – це своєрідний рух з популяризації читання, що нещодавно прийшов і в Україну. Він заключається в тому, що люди “відпускають” книгу – тобто ту книгу, яка їм сподобалась, не ставлять на полицю, а залишають в людному місці, як правило з записом на форзаці – хто “відпустив книгу” і побажанням новому читачеві. А потім на спеціальному сайті повідомляють, де можна цю книгу шукати. Таким чином одну книгу прочитує не одна людина, а багато – про що свідчить і кількість записів на форзацах (хоча писати всім і не обов’язково). Люди не лише “відпускають” книги, але й “полюють” на конкретні літературно-поліграфічні шедеври. Українські “буккросери” зараз тусуються на “живому журналі”, але планують найближчим часом створити повноцінній сайт, як це зроблено, зокрема в Росії. До речі, на сьогодні саме на російському сайті буккросерів можна більш докладно ознайомитись і з рухом, і з правилами.
В інших країнах буккросінгом займаються дорослі. В Україні ж буде спроба залучити у цю захоплюючу гру з “відпускання” та “полювання” дітей. Що з цього вийде – побачимо, але сама ідея дуже цікава.
Також Олександра Коваль розповила про те, що до популяризації української книжки вирішили долучитись Слава Вакарчук, Ані Лорак та Руслана Лижичко.
Руслана та Ані Лорак вже мають свої “книжково-музичні” проекти. Про Вакарчука на посиденьках сказали, що він має якусь цікаву ідею, але її також залишили у тайні для інтриги.

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728230 авторів
351 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій