преса

Автор: Дар’я АГАПОВА
Видання: Gazeta.ua

«Дід» на барикади Майдану прилетів із Парижа

«Батько з сином уклали парі. На кону спільний бізнес плюс 1 гривня. Перший переконаний, що переможе Майдан. Через завзяття і бойовий дух активістів. Він називає їх «оці голодранці». Син вважає, що переможе Янукович. Бо влада сильна і за президентом «донецькі». Батько фінансує Майдан, син — антимайдан. Після завершення революції вони зустрічаються в центрі Києва. Син розлючений тим, що бізнесом тепер управлятиме батько. Віддає йому 1 гривню. Згодом батько влаштовує його депутатом у провладний блок. Син психічно хворий. Періодично лікується в австрійській клініці. Герої списані з реальних політичних діячів України. Їх імена я не називаю,» - розповідає тернопільський письменник Сергій Ухачевський про головних героїв свого роману «Легенди нескореної зими".

Сергій Ухачевський був активістом Майдану у складі Афганської сотні. Як волонтер допомагає українській армії на Донбасі.

«У книжці багато подій відбуваються паралельно. На антимайдані менти з тітушками вбивають революціонерів і знищують тіла. Готують наступ. Заманюють нових «платних активістів». На Майдані згадую життя у наметах. Як складали план оборони. Надавали дезінформацію СБУшникам. Спілкувалися з волонтерами, які приносили харчі, теплий одяг і цигарки. Виловлювали тітушок серед своїх».

У романі «Легенди нескореної зими» є і любовна лінія.

«Бізнесмен, активіст Майдану з позивним «Дід». Прилетів на барикади з Парижа. Він ветеран війни в Анголі. Видобуває золото у Південній Африці. Контактує з патріотами в уряді. Під час відрядження у Франції знайомиться з українкою — власницею ресторану. Закохується в неї, але залишає. Відчуває, що бути на Майдані для нього важливіше.

Персонажі роману частково списані з реальних майданівських активістів. Наприклад прототип «Командіра» - 52-річний Олександр Пойда. Командував 8-ю сотней 1-го взводу. Він має веселу вдачу. Енергійний, понад усе турбується про своїх підлеглих. Мають бути ситі і доглянуті. «Командір» - досвідчений офіцер і стратег. Знає, як треба поводитися в умовах міського бою. Ділиться знаннями з менш досвідченими командирами».

Роман «Легенди нескореної зими» вийшов у львівському видавництві «Кальварія».

«У книжці є гумор і динамічна зміна картин. Читається на одному диханні. Це формат, який дозволяє пережити події Майдану навіть тим, хто там не був і не уявляє, як це було. Хоча події зими 2013-2014 - лише тло роману. У центрі уваги люди. Добрі і погані, які творили Революцію гідності», - говорить директор видавництва Петро Мацкевич.

Цьогоріч Сергій Ухачевський отримав відзнаку «Золотий письменник України». Її присуджують літераторам, сума накладів яких перевищує 100 тис.

Джерело

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31230 авторів
351 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій