преса

Автор: Gazeta.ua
Видання: Gazeta.ua

ТОП-5 видавництв незалежної України

Видавництво «Кальварія» — у ТОП-5 видавництв незалежної України

1. "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА" — українське книжкове видавництво, засноване у Києві 1992 року Іваном Малковичем. Назва видавництва походить з оповідання Івана Франка "Грицева шкільна наука", в якому діти вчилися читати по складах за фразою: "А-ба-ба-га-ла-ма-га" ("а баба галамага", діалектне "галамагати" — "верзти дурниці"). З видавництвом співпрацювали Юрій Андрухович, Микола Вінграновський, Ліна Костенко, Марина та Сергій Дяченки, Андрій Кокотюха, Всеволод Нестайко, Дмитро Павличко та ін.
"Снігова королева" Ганса Крістіана Андерсена, ілюстрована Владиславом Єрком, стала у 2005 році лідером продажів англійського видавництва Templar та увійшла до трійки лідерів різдвяних продажів у Великій Британії.
Один з найвідоміших проектів видавництва — публікація серії романів Дж. К. Ролінґ про Гаррі Поттера у перекладі Віктора Морозова. На сьогодні видано усі десять книг. Переклад "Гаррі Поттера та Смертельних реліквій" вийшов першим у світі.

2. "Клуб сімейного дозвілля" — одне з найбільших видавництв України, засновано 2000 року. На початок 2016 року було видано понад 2000 творів авторів з України, Росії, Англії, США та Німеччини, загальним накладом 30 млн примірників.
Видавничий проект "Світові бестселери — українською" — один з найпріоритетніших проектів "КСД". В його рамках видаються твори зарубіжної літератури українською мовою. Наприклад, Елізабет Костова "Історик", Ден Браун "Код да Вінчі", Раймонд Коурі "Останній тамплієр", Стівен Кінг "Зона покриття", Даніела Стіл "НЕможливо".

3. "Видавництво Старого Лева" - засноване 13 грудня 2001 року Мар'яною Савкою та Юрієм Чопиком у Львові.
У 2016 році "Видавництво Старого Лева" було визнано першим серед українських видавничих брендів (рейтинг ділового журналу Forbes). "ВСЛ" має найбільшу серед українських видавництв кількість підписників у Facebook.
Перше видання, що вийшло у "Видавництві Старого Лева", — книжка галицької кулінарної майстрині Дарії Цвєк "Малятам і батькам" — про мистецтво приготування святкових страв і сервірування столу.
"ВСЛ" продало права на видання та переклад кількох своїх бестселерів у 8 країн — Аргентину, Францію, Китай, Південну Корею, Латвію, Словаччину, Польщу, Австрію.

4. Видавництво "Фоліо" — українське видавництво, засноване у 1991 році. Видавництво розробило і підготувало до друку 108 книжкових серій.
З 2007 року "Фоліо" випускає книги в преміум-сегменті вартістю від 5 до 205 тис. грн., середній тираж яких не перевищує 25-50 примірників. Обкладинка цих колекційних видань виготовляється з натуральної шкіри спеціальної вичинки, також в оформленні книг використовуються золото і срібло. Більшість видань упаковані в дубові футляри або підставки з декоративною різьбою. Серед авторів видавництва: Юрій Андрухович, Любко Дереш, Марина і Сергій Дяченко, Сергій Жадан, Ірена Карпа, Андрій Кокотюха, Лада Лузіна, Юрій Покальчук.

5. Видавництво "Кальварія" — засноване 27 листопада 1991 року у Львові.
"Кальварія" — перший видавець прозових книжок багатьох визнаних українських письменників. Серед них – Лариса Денисенко, Любко Дереш, Василь Кожелянко, Марія Матіос, Марина Меднікова, Світлана Поваляєва, Олесь Ульяненко.
Видавництво реалізує низку проектів із серії "вперше в Україні". Видало повну поетичну доробку Грицька Чубая, не цензуровану збірку драм Леся Подерв'янського "Герой нашого часу", видання повного перекладу роману Франсуа Рабле "Ґарґатюа та Пантаґрюель" здійсненого зі старо-французької Анатолем Перепадею. Також перші легальні українські видання Ентоні Берджеса та Антуана де Сент-Екзюпері, книжкові видання українських перекладів творів Моріса Бланшо, Жана Бодріяра, Сьюзен Зонтаг та Френсиса Фукуями.

Джерело


Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930229 авторів
349 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій