преса

Автор: Alexander Melnik
Видання: 5books: Все про книжки

Новинки «Кальварії» та очікування від Форуму видавців

Інтерв'ю із директором видавництва Петром Мацкевичем

Стартував цьогорічний Форум видавців у Львові. Перший день та перші презентації вже тривають; а ми ж напередодні поспілкувалися із Петром Мацкевичем, власником та директором видавництва «Кальварія» про ті твори й авторів, що їх «Кальварія» представить у Львові цими днями:
—Які Ваші очікування від цьогорічного Форуму?

Цікаві зустрічі, важливі проекти та домовленості з огляду на попередній план індивідуальних зустрічей. І, звісно, успішності наших новинок, адже кожна з них має свої особливості.

— Чи буде презентувати Ваше видавництво якісь новинки на Форумі? Якщо так — в декількох словах розкажіть, будь ласка, про те, що саме чекає на відвідувачів Ваших стендів та презентацій

Цього року ми вирішили презентувати під час Форуму видавців виключно книжки українських авторів, а перекладні видання залишити на наступні місяці. Це — вісім цьогорічних новинок, шість із них — сучасна «доросла» проза, дві інші — підліткова казка, за якою зараз знімається однойменний фільм, та дуже цікаве дослідження з мистецтвознавства. Передовсім, читачі зможуть придбати ці книжки на стенді видавництва «Кальварія», причому деякі з книжок ще не встигнуть потрапити до книгарень.

Перша книжка — новий роман Сергія Батурина «Вакансія для диктатора» в жанрі екшн, виданий до Дня Незалежності України за підтримки Книжкової Біржі. Спроба Автора змоделювати ситуацію, коли диктатор починає втрачати владу, а вчорашні покровителі роблять ставку на іншого, побачити, як тоді поведеться вчорашній правитель, як вчинять його, здавалося би, вірні споборники й побратими, його близькі й навіть рідні. Розв’язка історії, описаної в «Вакансії для диктатора», цілком може стати пророчою для очільника знайомої нам сусідки з імперськими амбіціями, адже автор з юності захоплюється історією та в своїх романах вже не раз передбачав реальні події.

Сергій Батурин буде на Форумі видавців два дні, 11-12 вересня, проведе дві автограф-сесії в стенді № 115 видавництва «Кальварія»(11.09 о 17:00-17:45 і 12.09 о 12:00-12:45) та зустріч із читачами з презентацією новинки в рамках об’єднаного тематичного майданчику Форуму «Уроки історії» та «Фронт і фронтир» у готелі Жорж 12 вересня о 17:00-17:45.

Дебют-2015 — міський роман Олексія Геращенка «Лише секунда», який вперше презентувався в Києві в квітні. Олексій Геращенко — економіст і більше відомий як співзасновник простору Freud House, експерт із управління фінансами, викладач Києво-Могилянської Бізнес Школи (kmbs), автор безкоштовного курсу «Фінансовий менеджмент» он-лайн університету Prometheus, лектор Відкритого Університету Майдану та активний учасник громадянських ініціатив щодо реформування економіки України. Проте його дебютна книга відкриває нам філософа.

Це — роман про вибір і переоцінку цінностей, про тонку межу між любов’ю та відразою, про життя та смерть. Чудова та захоплююча розповідь про життя, про те як знайти себе та розуміти ближніх. Тут і Казка, й історії в історіях, й інтрига, адже сюжет «закручено» навколо загадкової події. У чужій квартирі Андрій випадково знаходить щоденник, у якому описане… його життя. Що станеться, якщо раптом ти знайдеш щоденник, в якому описані життя й думки, схожі на твої як дві краплі? Це насправді твій щоденник і твоє власне життя? І в якийсь момент все стає зрозумілим. Бо вибір є завжди. Через досить щільний графік Автора, в стенді видавництва «Кальварія» відбудеться лише одна його автограф-сесія 12 вересня, в суботу, о 13:00-13:45.

Давно очікувана багатьма читачами книжка, яка вперше з’явиться саме на Форумі видавців — «Казки на ніч» Руслана Горового. Руслан Горовий — головний режисер «Магнолія-ТВ», автор відомого проекту «Служба розшуку дітей», кінорежисер, волонтер АТО. Але крім того він — письменник, який втілює свій багатий життєвий досвід у дотепні, сумні, реалістичні, романтичні оповідання та повісті. Читачі полюбляють його книжки за щирість емоцій, реалістичність історій та героїв і кінематографічність розповіді. Він — автор книжок «Казки на ніч», «Гагарін і Барселона», «Ген воїна», «13 оповідань, або Те, повз що ми проходимо не помічаючи», «Buenos dias, chica», «Країна “У”», «Таран» і документальних фільмів «Спецпроект “Система”», «Київський потоп» та «Укропи Донбаса».

Нова книжка «Казки на ніч» — особливий проект. Спочатку це були пости у Фейсбуці. Упродовж року. Щодня, без винятку. Про людей і не дуже. Про Україну і не зовсім. Про вчора, сьогодні і завтра. З акцентами, і без остогидлих повчань «як жити». Потім це стало книжкою — збіркою вибраних оповідок і світлин, що своєю чесністю, ніби вода, точать камінь кожного, хто «присів» на читання. Попри всю трагічність нашого сьогодення «Казки на ніч» дають надію, мрію і спокій. Вони дають відчуття, що ми всі — свої і разом проживаємо це життя. А значить — прорвемося і будемо жити.

Руслан Горовий буде у Львові три дні: 12-13 вересня відбудуться дві автограф-сесії в стенді №115 видавництва «Кальварія» (12.09 о 14:00-14:45 і 13.09 о 12:30-13:15), і 13 вересня — перша презентація книги «Казви на ніч» у театрі пива «Правда» о 14:00-15:45.

На Форумі видавців стартують продажі ще одного дебюту-2015 — Марія Зоря «Гра з вогнем: Диявол не бреше». Персонажами цього роману стали сучасні українські письменники. Можливо, читачі навіть впізнають декого. Хоча сама Авторка попереджає, що «всі події, описані в цій книжці, ніколи й ніде не відбувалися. Усі збіги власних назв, назв організацій чи часописів, імен чи характерів є абсолютно випадковими. А якщо щось випадково збіглося, то лише через те, що «немає нічого нового під сонцем»...

Першопричиною всіх подій стає літературний конкурс романів, де головним персонажем має бути переконливо позитивний… Диявол. За його перебігом не лише пильно стежить вся Україна, конкурс спричинив справжній розкол у письменницькому середовищі. Одні вважають його справжнім творчим викликом і благом для розвитку літератури та відкрито беруть участь у ньому. Інші ж публічно називають конкурс святотатством, але також надсилають на нього свої романи... під псевдонімами. Адже приз занадто спокусливий.

Та чи вдасться винахідливим письменникам і письменницям обдурити Князя світу цього?

Марія Зоря — літературний псевдонім автора, який вирішив опублікувати свій роман саме під таким іменем і просив до певного часу не повідомляти ані місця свого народження, ані того університету, який закінчив. І роман вартий того, аби читачі «посмакували» самим текстом без огляду на персону автора, його біографію та здобутки.

Продажі нової книжки Євгенії Кононенко, яку ми для себе назвали емоційним пазлом, теж стартують на цьогорічному Форумі. Збірка «Симбалайн» — це повість, чотири новели та поезії визнаного майстра короткого жанру об’єднані «вічною» тематикою — жінка у різних життєвих ситуаціях. Євгенія Кононенко часто пише про це, але «Симбалайн» навіть для неї — дуже особистісна, відверта та еротична книжка.

Ця книжка — своєрідний емоційний пазл: після кожної новели — невеличка поезія «в тон», а на початку кожної — фрагменти малюнку, які складаються в цілісну картинку наприкінці книжки. Цікаво, що і обкладинка книги в буквальному сенсі пов’язана з героями книжки. На обличчі — світлина київського будинку періоду подій, згаданих в одній з новел. На його місці сьогодні знаходиться торговий центр. А на звороті обкладинки — світлина Авторки того періоду та в тому місці, з якого робилася світлина будинку.

Дуже інтимна і «тепла» книжка, яку хочеться відчути на дотик, дивитись і читати самому та дарувати. Євгенія Кононенко не потребує особливих представлень. Авторка повістей та романів, новел та есеїів, поезій та творів для дітей, літературних перекладів з англійської та французької мов. Сьогодні її творчий доробок втілений у майже 40 виданих в Україні книжках та у перекладах її творів англійською, білоруською, в’єтнамською, німецькою, польською, російською, французькою, фінською, хорватською, чеською та японською мовами. Однак найбільше визнання Євгенія Кононенко отримала за свою коротку прозу, яку єднає «вічна» тематика — жінка у різних життєвих ситуаціях. Ця проза не лише видається в Україні та перекладається іншими мовами, вона є темою наукових досліджень як в Україні, так і за кордоном.

В рамках Форуму ми презентуємо дві цьогорічних новинки від бійця, письменника та сценариста Сергія Ухачевського: історичний детектив на основі реальних подій, який вже став бестселером видавництва, «Карпатський капкан» та підліткову книгу «Казка Старого Мельника», за якою зараз знімається фільм із широким використанням видовищних ефектів і неймовірною концентрацією акторських талантів: Олексій Богданович, Олексій Вертинський, Ірма Вітовська, Володимир Горянський, Анна Кошмал, Олег Примагенов, Ада Роговцева, Остап Ступка, Наталя Сумська, Валентин Томусяк, Анатолій Хостікоєв та інші.

«Карпатський капкан» — розповідь про реальні події, що охоплює десять років (1941–1951) і п’ять країн, учасники якої — радянський герой-розвідник і воїни УПА; Йосип Сталін і Лаврентій Берія; фотокореспондент французької газети «Юманіте» і веселий білоруський партизан; 2-й Міністр Державної безпеки СРСР і Прем’єр-міністр Великобританії; чарівна агентка британської військової розвідки Бестія і безіменний Курвамать...

У цій історії відсутні чорно-білі кольори, пропаганда і зайвий пафос. Це — суміш історичного роману і шпіонського серіалу, яка легко «вживається» та залишає простір для думок і уяви.

Книга ілюстрована в стилі 60-х-70-х років минулого століття. Малюнки створив відомий ілюстратор Олег Кіналь, а дизайн обкладинки та макет книги — знаний львівський художник Михайло Євшин. А такі деталі, як книжковий папір і тверда палітурка з півкруглим корінцем, роблять цю книгу не лише цікавим читанням, але й чудовим подарунком. Гроші з продажу цієї книги передаються на допомогу бійцям.

Книга та кіно «Казка Старого Мельника» — історія про те, як люди за допомоги лісовиків перемогли темні сили. До родового маєтку повертається герой війни пан Адам. Він застає рідну землю в біді. Поки його не було на батьківщині, там облаштувалися песиголовці та повітрулі. Чорні сили намагаються знищити усе живе і вільне. Люди, звірі, рослини об’єднується, аби перемогти зло. Здається, що подолати песиголовців і повітруль неможливо. Але завдяки впевненості у перемозі світла, любові, мужності та наполегливості головних героїв Христини та Миколки ця історія закінчується щасливо. Ілюстрації до книги створила Юлія Стахівська.

Сергій Ухачевський відомий читачам за своєю гостросюжетними романами й повістями «Пройдисвіти», «Пройдисвіти. Гра зі смертю», «Чужа гра», «Стіна» та «Осінні ілюзії», документальною книгою «Киев бандитский. Динозавры отечественного рэкета». Він також є автором теле- та кіносценаріїв для телеканалів Discovery, National Geographic, Інтер, СТБ і кількох кінокомпаній. Має бойовий досвід: у минулому — «афганець», за останній рік — Майдан і АТО.

Буде у Львові два дні, 11-12 вересня дві автограф-сесії в стенді видавництва «Кальварія» (11.09 о 16:00-16:45 та 12.09 о 16:30-17:15) та дві авторські зустрічі з презентацією своїх новинок: 11.09 о 14:00-14:45 на тематичному майданчику Форуму Уроки історії + Фронт і фронтир у готелі Жорж та 12.09 о 14:00-15:45 у книгарні «Книжковий дворик».

На стенді видавництва можна буде придбати мистецтвознавчу липневу новинку — Галина Новоженець «Образотворче мистецтво української діаспори 1940-1970 років: поліваріантність художнього досвіду». Це — дослідження-реконструкція картини культурно-мистецьких процесів в українській діаспорі наприкінці 1940-1970-х. У книзі репрезентовано низку мистецьких особистостей, що творили за межами України, представлено жанрову багатогранність мистецтва діаспори, прослідковано його зв’язок з українською художньою традицією, досліджено вплив на нього західних художніх тенденцій. Поліваріантний художній досвід мистецтва діаспори представлений як сума досвідів, здобутих митцями в локальних мистецьких осередках на прикладі творчості митців Української паризької групи (Париж), ОМУА та Групи дев’яти (Нью-Йорк), групи «Моноліт» (Чикаго). Книга повноколірна та має багато ілюстрацій.

— Як, на Вашу думку, змінилась ситуація із читанням та видавничою справою в Україні за минулі рік-два?

Ситуація змінювалась протягом останніх п’яти років. Поступово зростала кількість літературних заходів і кількість найменувань книжок, які виходили в українських видавництвах. З’являлися нові навкололітературні проекти, почав формуватися пласт сучасної т. зв. масової української літератури, без якої літературу не можна вважати повноцінною. З’явився життєво-важливий для видавничого ринку логістичний проект «Книжкова біржа». А події останнього часу різко збільшили зацікавленість та увагу до українських книжок і письменників, що радує.

Проте й досі залишається дві проблеми, важливих з огляду доступу до книжок та інформації про них: недостатня кількість притомних книгарень, які би вміли та хотіли торгувати українською книгою та відсутність інформаційної інфраструктури книговидавничої галузі.

— Чи є книга (або автор), котрих Ви вважаєте своєрідним відкриттям (або досягненням) вашого видавництва за цей рік?

Для мене кожна прем’єра нової книги є своєрідним відкриттям. А цього року ми маємо ще й три три цікавезних дебюти. Два з них вже видані: у квітні — Олексій Геращенко «Лише секунда», буквально днями — Марія Зоря «Гра з вогнем: Диявол не бреше». І готуємо зараз до друку ще один. Ім’я поки розкривати не буду, скажу лише, що воно вже знайоме тим, хто цікавиться художнім мистецтвом і поезією.

Зрештою, для мене було відкриттям побачити Сергія Батурина у досі не властивому йому жанрі екшена, ще й з політичною інтригою, або уявити Сергія Ухачевського автором історичного детективу та чудової підліткової казки, чи побачити таку книжку Євгенії Кононенко як «Симбалайн» або такий проект, яким стали «Казки на ніч» Руслана Горового.

Безумовно, цьогорічним досягненням можна назвати високі продажі «Карпатського капкану» Сергія Ухачевського та «Теми для медитації» Леоніда Кононовича і повернення «Кальварії» до дитячих книжок. Нагадаю, що раніше «Кальварія» вже видавала дитячу літературу: Ренате Вельш «Вампірятко», Отфрід Пройслер «Крабат», Антуан де Сент Екзюпері «Маленький Принц», Болеслав Лесмян «Пригоди Синдбада Мореплавця»…

— Чого б Ви хотіли побажати українцям та іноземним гостям, котрі приїдуть на Форум видавців у Львові?

«Загубитися» у Львові та отримати від цього задоволення ☺

Джерела: http://www.5books.org/2015/09/calvaria.html

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031231 авторів
352 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій