преса

Автор: ep-ua.tv
Видання: Європейська правда в Україні, сайт

23 квітня відбудеться обговорення та перша — допрем’єрна — презентація

23 квітня (четвер), о 16:00 в конференц-залі Національної парламентської бібліотеки України (вул. Набережно-Хрещатицька,1, вхід через вул. Ігоревська, м. Київ) відбудеться обговорення та перша — допрем’єрна — презентація унікального науково-популярного видання «Між конформізмом і мучеництвом за віру. Життя та побут православного духовенства України в 20-30-ті роки ХХ ст.», яке готується до публікації у видавництві «Кальварія». Про це повідомила прес-служба видавництва.

На заході йтиме мова про те, що саме в повсякденності найдовше живуть наслідки зламів, фізичного, психологічного та економічного терору. А розуміння того, що та як відбувалося на рівні повсякдення, вказує і шляхи подолання цих наслідків. Особливо актуально все сказане у дослідженні 1920-30-х рр. — періоду масового зламу традиційних уявлень і докорінної зміни способу життя.

Основні спікери:

Тетяна Євсєєва, автор презентованого дослідження та науково-популярного видання, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України, відома дослідниця історії Церкви в Україні, автор понад 150 публікацій

Юрій Чорноморець, доктор філософських наук, професор кафедри культурології НПУ ім. М.Драгоманова

Віталій Клос, протоієрей, доктор церковно-історичних наук, доцент, проректор з наукової роботи та завідувач кафедри церковної історії Київської православної богословської академії (Київський патріархат)

Володимир Дубовчук, старший науковий співробітник науково-дослідної лабораторії кафедри Військово-Морських Сил командно-штабного інституту застосування військ (сил) Національного університету оборони України імені Івана Черняхівського.

Ольга Красільнічук, онука єпископа УАПЦ Максима Задвірняка, репресованого НКВД 1935 р. і розстріляного 1938 р., яка зберігає родинний архів із листами, щоденником єпископа Максима та спогадами його дружини, які використані в одному з розділів анонсованої книги.

Модератор: Ксенія Мацкевич, історик, PR-експерт і видавець

Увага дослідників до аналізу повсякденного життя різних верств суспільства є однією з родзинок сучасної історіографії. Адже єдиною сферою життя суспільства, здатною акумулювати різні сфери людського буття, є повсякденність. Саме через повсякденне буття кожного індивіда і відбувається апробація та адаптація в масштабах всього суспільства політичних ідей і програм, планів і проектів, задумів і мрій.

Презентоване дослідження та науково-популярне видання є спробою показати повсякденне життя православного духовенства України в 1920-30-х рр. у період комуністичної модернізації, яка за допомогою всеохоплюючого терору переформатувала суспільство не лише структурно, але й ментально, значною мірою перетворивши православних християн на атеїстів. Показати повсякденні практики, у які виливався процес переформатування православної свідомості; окреслити на їхньому тлі долі людей, що отримали благодать священства, та їхніх рідних у соціумі, де кожен індивід щодня поставав перед вибором: виконувати чи ігнорувати десять заповідей? Про життя в умовах створеного учорашніми парафіянами повсякденного фізичного, психологічного та економічного терору. Зрештою підійти до осмислення: яким було їхнє повсякденне життя в катастрофі?

Як частина духовенства зуміла залишитися до кінця вірною пастирському служінню, канонічному обов’язкові та класичним християнським уявленням про життєві цінності? Натомість, як інша ж частина духовенства намагалася знайти своє місце поза церковним служінням?

Анонсоване видання здійснюватиметься вперше в Україні. Подібного комплексного дослідження досі не було ані в Україні, ані в державах-сусідах. Пропонована книга є результатом восьмирічної праці Автора в архівах України та Росії, бібліотеках, а також — спілкування з рідними репресованих єпископів і опрацювання сімейних архівів.

Організатори запрошують всіх, кого цікавлять розуміння сучасних проблем українського суспільства, історія нашої країни, історія церкви та осмислення шляхів подолання наслідків усіх тих зламів, фізичного, психологічного та економічного терору, якими рясніє наше минуле та сьогодення.

Дата, час: 23 квітня (четвер), початок о 16:00.

Адреса: конференц-залі Національної парламентської бібліотеки України, вул. Набережно-Хрещатицька,1, Київ.

Вхід: через вулицю Ігоревську, як пройти є за цим посиланням. Проїзд: до станції метро «Поштова площа», вихід до Річкового вокзалу, або автобусом № 62 до зупинки «Поштова площа».

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031







231 авторів
352 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій