преса

Автор: Ольга БОГАЧЕВСЬКА
Видання: Газета по-українськи

Британський полковник воював за УПА

— Уряду до лампочки, що відбувається на Донбасі. Таке враження, що вони живуть в іншому світі. Нам доводиться самим цю армію рятувати, — каже письменник 48-річний Сергій Ухачевський. Презентує роман "Карпатський капкан" у столичному клубі "Купідон". Гроші від продажу книжки віддадуть на допомогу бійцям АТО.

— Закрутилася історія навколо витягнення з території України полковника британської армії. Він воював за УПА. Ми хотіли зняти кіно про нього, написали сценарій. Але почалася фінансова криза. Відклали на невизначений термін, тому з'явилася книжка.

За сюжетом, 1946-го радянська влада запланувала каральну операцію "Карпатський капкан". Так хотіли позбутися упівців та їхніх спільників.

— Йдеться про реальні події. Про перетини інтересів кількох розвідок, у центрі яких опиняється головний персонаж Крижень. А Сергій приходить у радіоефір і каже: це любовно-шпигунський роман, — жартує директорка видавництва "Кальварія" Ксенія ­Мацкевич, 42 роки.

— Насправді була така любовна історія: радянського агента і британської розвідниці. Тільки інакше закінчилася. Він посадив її на пліт, та попливла. Її доля досі невідома. Швидше за все, їй удалося втекти, — додає автор.

— Із Сергієм врятували кількох людей. Родич воював на 31-му блокпосту. Хлопці навіть берців не мали, а морози вдарили. Знав, що Сергій займається волонтерством. Почали допомагати, на Донбас направили машину. Так той блокпост і втримали. Після цього й склалася наша співпраця над книжкою, — розповідає художник 48-річний Олег Кіналь. — Раніше малював дитячі книжки. Потім зробив дитячий журнал "Клас". А тут книжка про боротьбу на Західній Україні. А я розучився малювати по-дорослому. Почав дивитися радянські гравюри. Вони такі важкі, чорні. Якраз потрібно було зробити подібні, щоби попасти в той час.

За 60 грн "Карпатський капкан" купує письменник Андрій Кокотюха, 44 роки:

— Якраз братимуся писати книжку "Чорна хмара" про боротьбу повстанців із радянськими партизанами. Тому з практичних міркувань треба прочитати "Капкан". Купуючи мої книжки, не треба мене підтримувати. Я не під церквою стою. Все одно свої невеличкі гроші вже отримав. Тепер видавець мусить їх відбити. "Підтримую вас, нате вам гроші" — принижує. Книжку треба купувати, якщо тобі цікаво.

Джерело: http://gazeta.ua/articles/culture-newspaper/_britanskij-polkovnik-voyuvav-za-upa/612899

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031230 авторів
351 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій