преса

Автор: Ольга БОГАЧЕВСЬКА
Видання: Gazeta.ua

«Ми зараз і далі на Майдані» - автор роману «Карпатський капкан»

Роман про радянського розвідника «Карпатський капкан» презентували 12 лютого у столичному клубі «Купідон». Книжка вийшла у львівському видавництві «Кальварія» накладом 1 тисяча примірників.

«Це любовно-шпигунський роман», - каже письменник і сценарист Сергій Ухачевський.

У романі йдеться про любов радянського розвідника і британської розвідниці. Сюжет заснований на реальній історії, що відбулась після Другої світової на Галичині. За сюжетом у 1946-ому радянська влада запланувала каральну операцію «карпатський капкан» на Галичині та Закерзонні. Так хочуть позбутися упівців та цивільних, що їх підтримують.

Ідея книжки належить сценаристу Сергію Гаврилюку. Зараз працює над фільмом «Казка старого Мельника". Його дід, дядько по матері, був радянським розвідником. Любовна лінія теж реальна, лише кінцівка у книжці інша.

«Спершу ми хотіли зняти кіно про нього. Написали сценарій, торік виграли пітчинг. Але почалась фінансова криза. Фільм відклали на невизначений термін, тому з’явилась книжка, - пояснює Сергій Ухачевський. - Сценарій написав за 20 днів, потім із нього за стільки ж часу книжку.»

Сергій колись воював у Афганістані, був у складі 8-ї сотні на Майдані.

«На Майдані 18 лютого мене гранатою накрило, був поранений, лежав хворий. Ми були 8 сотня перший взвод, частина зараз воює в Айдарі. Ми зараз і далі на Майдані», - додає письменник.

- У Сергія це спадкова боротьба за незалежність. У багатьох мешканців із Західної України сім’ї так чи інакше долучилась до цього, - каже директорка видавництва «Кальварія» Ксенія Мацкевич. - Це кров говорить.

- Кров і дурь, - жартує Ухачевський.

Художник Олег Кіналь намалював ілюстрації до роману. За його словами, з письменником почали працювати над книжкою, коли допомогли бійцям із Тернопільщини на 31-ому блокпосту.

Книжка коштує 60 грн. Усі гроші з продажу йдуть на підтримку українських бійців у АТО.

Джерело: http://gazeta.ua/articles/culture/_mi-zaraz-i-dali-na-majdani-avtor-romanu-karpatskij-kapkan/609701

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930229 авторів
349 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій