преса

Автор: Бібліотека
Видання: Центральна бібліотека ім. Т.Шевченка для дітей, Київ

Презентація книги Сергія Ухачевського «Карпатський капкан»

11 лютого 2015 року до відділу мистецтв Центральної бібліотеки ім. Т.Г.Шевченка для дітей м. Києва на презентацію нової книги воїна-письменника, сценариста Сергія Ухачевського «Карпатський капкан» та зустрітися із автором особисто завітали учні 10-х класів ліцею № 142. Гостем заходу також стала і представник видавництва «Кальварія», яке у 2015 році і надрукувало цю книгу, — Ксенія Мацкевич.

Фоторепортаж можна дивитись за цим посиланням

Завідувач відділом мистецтв Чернова Світлана Петрівна привітала присутніх та представила ауди­то­рії автора: «Сергій Ухачевський за освітою — вчитель української мови та літератури. Працював журналістом, продюсером, PR-консультантом, кризовим менеджером і сценаристом. Він — автор теле- та кіносценаріїв для телеканалів Discovery, National Geographic, Інтер та СТБ».
Автор відомий читачам за своїми гостросюжетними романами й повістями «Пройдисвіти», «Пройдисвіти. Гра зі смертю», «Чужа гра», «Стіна» та «Осінні ілюзії», документальною книгою «Киев бандитский. Динозавры отечественного рэкета».

Під час зустрічі пан Сергій розповів про істо­рію написання «Карпатського капкану»: «Ідея ро­ма­ну народилася після розповіді Сергія Гав­ри­лю­ка (сина актора Івана Гаврилюка) про свого діда по материнській лінії, який був роз­від­ни­ком. Довелось попрацювати і з архівами. Але пам'ятайте, що це — не історична хро­ні­ка, а художній твір із певною долею фан­та­зії».
Історія, заснована на реальних подіях, охоп­лює десять років (1941-1951) і п'ять країн. «Кар­пат­ський капкан» — назва каральної операції, запланованої Москвою на території Галичини в повоєнні роки проти місцевого населення та воїнів УПА, яка збіглася у часі з кількома іншими подіями. А на «перетині інтересів» урядів кіль­кох країн опиняється директор дитячого си­ро­тин­ця для глухонімих — професійний розвідник, доля якого видається абсолютно неймовірною саме тому, що вона є справжньою — у головного персонажа роману є реальний прототип.

Видавець Ксенія Мацкевич розповіла, що малюнки до книги створив відомий ілюстратор Олег Кіналь, а дизайн обкладинки та макет — знаний львівський художник Михайло Євшин. Такі деталі, як книжковий папір і тверда палітурка з півкруглим корінцем, роблять цю книгу не лише цікавою, а й зручною для читанням як дорослим читачам, так і підліткам.
Упродовж заходу пані Ксенія зачитувала цікаві уривки з твору, але головну інтригу залишила для читацької аудиторії.

Враховуючи, що Сергій Ухачевський має військовий досвід — «афганець» у минулому, рік тому прий­мав активну участь у подіях на Майдані, учасник бойових дій у зоні АТО, — юнаки задавали автору питання про бойові дії на Сході нашої країни, бажаючи отримати достовірну інформацію з перших вуст.
За взаємною згодою письменника та видавців кошти, отримані від продажу «Карпатського капкану», а також гонорар автора будуть передані волонтерським організаціям, які допомагають нашим воїнам у зоні АТО.
Після заходу відбулася фотосесія на згадку про зустріч, учасники заходи мали змогу придбати книгу з автографом.

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930231 авторів
352 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій