преса

Автор: Світлана Чернова
Видання: Центральна бібліотека ім. Т.Шевченка для дітей, Київ

Презентація книги «Ген воїна»

(за участю автора Руслана Горового)

«Твори Руслана прочитуються навіть не на одному подиху, а на одній сльозі. Бо після його оповідань про звичайні людські долі у горлі чомусь здавлює, а в душі наче виполоскано».
Оксана Поліщук, редактор газети «Бізнес»

2014-2015 роки. Війна в Україні. Українські воїни. Воїни світла, воїни добра. «Ген воїна». Цей лан­цю­жок не випадковий.
29 січня 2015 року до відділу мистецтв Центральної бібліотеки ім. Т. Г. Шевченка для дітей м. Києва завітав справжній воїн добра, автор книги «Ген воїна» Руслан Горовий. На зустріч із письменником прийшли учні 10-11 класів ліцею № 142 — молоде покоління, якому випало жити в буремні для нашої держави часи, покоління, якому творити та розбудовувати її майбутнє.
Також у заході взяли участь засновник і директор видавництва «Кальварія» Петро Мацкевич разом із Ксенією Мацкевич. Саме їх видавництво у 2013 році видало книжку Руслана «Гагарін і Барселона», а у 2014-му — «Ген воїна», яку вони і презентували.

«Ген воїна» складається з чотирьох різних за сюжетом та тематикою історій: «Нижче неба» — історія військового пілоту у зоні АТО; «Переїзд» — історія кохання молодих людей; повість «Буенос діас, чіка» — історія блогера і його розслідування таємниці загибелі своїх бать­ків; повість «Ген воїна» — історія спец­опе­ра­ції за участю спецпризначенців з України та Росії із авторською фантастичною версією пе­ре­бі­гу подій під час трагедії на Чор­но­биль­ській АЕС.
«Вміння співпереживати дає можливість ав­то­ру побачити живі, гострі, бурхливі почуття навіть у буденних, на перший погляд, історіях. А режисерський досвід надає розповідям Го­ро­во­го дивовижної ясності деталей і справжньої кінематографічності — «кар­тин­ки» з книжки ще довго стоять перед очима після про­чи­тан­ня», — наголосив Петро Мацкевич.
Упродовж заходу автор читав уривки зі своїх книжок та відповідав на запитання аудиторії, давав по­ра­ди молодим письменникам-початківцям. Він звернувся до аудиторії: «Учіться як можна довше, тому що освічені люди живуть цікавіше, та читайте гарні та розумні книжки. Маю надію, що з ситуацією, яка відбувається сьогодні в нашій країні, наше покоління розбереться саме, і ви будете жити в мирній країні».

Підліткам було дуже цікаво, адже окрім того, що Руслан Горовий пише книжки, він займається журналістикою та має почесне звання Заслуженого журналіста України. У Руслана активна життєва позиція і в умовах непростого сьогодення він займається волонтерською роботою, допомагаючи бійцям зони АТО.
Руслан Горовий — головний режисер програми «Магнолія-ТВ» та автор і керівник проекту «Служба розшуку дітей», за який отримав Орден Святого Аристратига Михаїла від Патріарха Філарета. А ще Руслан бере участь у дубляжі фільмів українською мовою, знімає документальні та короткометражні художні фільми та знявся у головній ролі у кліпі сучасної української групи «Антитіла» «Над полюсами», де виступив одним з режисерів.
Наприкінці заходу відбулась демонстрація нового кліпу вищезгаданої групи «Завжди моя» — з екрана аудиторії відкрились кадри донецького аеропорту — летовища, що стало символом боротьби за незалежність України, і лунали слова Шевченка вустами Сергія Нігояна «Борітеся — поборете!», який пав першою жертвою від кулі снайпера під час подій на Майдані.

Повний текст публікації та фотозвіт є ТУТ

Фотогалерея на сайті видавництва

http://calvaria.org.ua/gallery.php?id=1000073

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930







231 авторів
352 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій