преса

Автор: УЛГ
Видання: Українська літературна газета

Видавництво Кальварія надало ліцензію на нове видання роману Василя Кожелянка

Після кількарічної перерви до українського читача повертається розкішна інтелектуальна забава — класика української альтернативної історії роман «Дефіляда в Москві» найпарадоксальнішого письменника України Василя Кожелянка (1957 — 2008).

Видавництво «Кальварія» і «Видавництво Старого Лева» підписали ліцензійну угоду, за якою «Видавництво Старого Лева» отримало право публікації цього знакового твору на найближчі кілька років, і незабаром на полицях книгарень з’явиться нове видання «Дефіляди в Москві» Василя Кожелянка.

«Можу лише відзначити добрий смак, сміливість і почуття гумору редакції «Видавництва Старого Лева» і буду радий побачити нове видання «Дефіляди», — коментує підписання угоди очільник «Кальварії» Петро Мацкевич. — З десяти книжок Василя, які видала «Кальварія», цій можна присвоїти «звання» найпровокативнішої, й водночас найвеселішої його книжки. Кожелянкові «Дефіляда в Москві», «Конотоп» і «Тероріум» є чудовим захистом свідомості від впливу маніпулятивних технологій, в центрі дії яких є сьогодні Україна».

Видання, безумовно, актуальне й корисне саме сьогодні. Адже Автор ретельно виписав майже потворні, а тому — анекдотичні машкари сучасної української міфології, використав майже усі бридотні до нав’язливості штампи «ментальних медіа технологій», визбирав усі елементи «національно-значущих» чеснот народів, які тісно населяють «неньку», і після такої героїчної дослідницької праці любесенько, «на повну котушку» з усього назбираного мотлоху познущався. І саме тому, що Василь Кожелянко зробив це просто блискуче, людям без почуття гумору читати цей роман категорично не рекомендується.

«Дефіляда в Москві» — лауреат премії журналу «Сучасність» та переможець рейтингу «Книжка року». Вперше роман було опубліковано в журналі «Сучасність» 1997 року, а перше книжкове видання «Дефіляди…» побачило світ у видавництві «Кальварія» 2000 року.

Джерело: http://www.litgazeta.com.ua/node/5259

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930230 авторів
351 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій