преса

Автор: Юка Гаврилова
Видання: Без цензури, газета

«Митець завжди правий»

Як Поваляєва з Дерешем публіку шокували
Поваляєва + Дереш = ?
31 серпня 2005
http://bezcenzury.com.ua/ua/archive/n32/facts/91.html

У кнайп-клубі «Купідон» культове видавництво «Кальварія» утнуло екзотичну вечірку. Її героями були письменники Світлана Поваляєва та Любко Дереш.

Актуальні літературні знаменитості під чуйним керівництвом головного редактора видавництва Петра Мацкевича та його PR-директорки Ксенії Сладкевич перед фанами-читачами та журналістами поводилися впевнено, мов поп-зірки. Вони цитували вбивчо критичні рецензії на свої романи, читали напружені й веселі уривки із власного творчого доробку, дарували куртуазні компліменти одне одному, а аудиторії – особисті рефлексії на тему «Митець завжди правий». Сприймалося це яскраве шоу із захватом.

Убрана в чорне сексапільна авторка трьох провокативних романів («Ексгумація міста», «Замість крові» та найновішого «Орігамі блюз») Світлана Поваляєва не скупилася у своїх текстах на ненормативну лексику та відвертості, що шокували. Кумир молоденьких дівчат Любко Дереш переривав сам себе заразливим сміхом під час читання шматків зі своїх романів «Архе» та «Поклоніння ящірці». Обоє модних літераторів не приховували іронічного ставлення до всього дійства й власних персон.

Публіці насправді смакувала ця пікантна імпреза, на що вказували часті оплески й схвальні вигуки в залі. Про неабияку увагу медіа до молодої української літератури свідчили безкінечні блимання фотоспалахів, промені прожекторів телекамер і фахова активність популярної телеведучої Тетяни Гончарової, котра встигла зробити бліц-інтерв’ю не тільки з письменниками, а й, либонь, із половиною тих, хто був того вечора в кнайп-клубі. Створенню атмосфери дружньої вечірки сприяла й традиційна купідонівська наливка. Тож перехід від читання з кафедри до персонального спілкування авторів зі своїми читачами відбувся легко та приємно.Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031231 авторів
352 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій