преса

Автор: Олійник Л.М.
Видання: Одеська обласна бібліотека для юнацтва

Національна містика Леоніда Кононовича

Про українського письменника Леоніда Кононовича можна розповісти небагато: народився 1958 р. на Київщині. Навчався на філологічному факультеті Київського університету, звідки був виключений за небажання вивчати історію КПРС. 1978-го затриманий органами КДБ за поширення українського самвидаву. Після армії навчався в Київському педінституті, звідки був відрахований «за негативний вплив на молодіжний колектив».

Працював вантажником, сторожем, слюсарем. Пізніше – у приватній детективній фірмі. Писати почав з середини 1980-х, але довгий час друкувати нічого не вдавалося. У середині 90-х років Леонід Кононович опублікував у часописі «Сучасність» роман «Я, зомбі» - перший якісний український іронічний кримінальний роман, який викликав шалену цікавість у читачів і був відзначений премією «Благовіст». Кононовича називають «батьком українського кримінального роману» - за кілька років він написав більше 10 таких романів: «Довга ніч над Суджею», «Детектив для особливих доручень», «Мертва грамота» та ін.

Ранній Л.Кононович є автором екзистенційної прози. В новелі «Повернення» автор розкриває психологічно-буттєву суть мандрів-шукань людини, яка в пошуках само ідентифікації заплуталась у нетрях нескінченних думок і назавжди втратила зв’язок поколінь.
Герой твору повертається до рідного села, яке давно залишив. Увесь час він живе за кордоном, проте його не полишало відчуття національної приналежності. Але виявляється, що чоловік «не пам’ятав цих місць», його ніхто не впізнає: ні колишня кохана, ні товариші дитинства. Проте трагедія ще попереду – чоловік не знаходить у собі сил зізнатися колись близьким людям, ким він є. Його свідомість бореться з пам’яттю, минуле з сьогоденням. Розпач душі кричить голосом мовчання: «Я чужий, я зайвий, я сторонній у світі, який мене породив». З чуттям виснаженості й безнадії він повертається до Франції.
http://www.calvaria.org.ua/book.php?isbn=9789666632503

У 2004 році Леонід Кононович вразив українського читача романом «Тема для медитації».
Герой твору Юр приїздить до села з конкретною метою: він тяжко хворий, прагне зустріти смерть у рідних стінах; а також – «повернути старі борги» (тобто, віднайти винуватців злочинів тоталітарної епохи, елементами жертвопринесення якій стали покоління українців). Герой обурений забуттям як символом новітнього суспільства; його не влаштовує перспектива абсолютного знецінення вартості страчених життів. Юр переконаний, що його дух не перейде до іншого виміру буття, поки не з’ясується правда про дідового вбивцю.
Автор створив зовсім неочікувану версію найбільш трагічних і дражливих подій XX сторіччя. Історія пересічного українця, котрий брав участь у війні на Балканах. Історія кохання і зради на тлі розквіту й занепаду шістдесятництва в Україні. Хроніка голодного 33-го року в рідному селі. І ще декілька історій, прочитання котрих дасть вам змогу відкрити абсолютно інший вимір буття…
Безперечно, твір є біографією епохи.
Роман став найбільшою сенсацією в жанрі психологічної белетристики, адже нічого подібного на цей твір в українській літературі досі не було.

Одночасно з літературною працею з середини 90-х Кононович активно займається перекладами з французької. В його перекладах українською були видані: Сартр, Камю, Екзюпері, Дюркгайм, Бодріар, Бланшо, Екзюпері та ін.

Отже,запрошуємо вас, шановні слухачі, до Обласної бібліотеки для юнацтва ім. В. Маяковського, що на вул.Ак. Корольова, 46, де вам запропонують літературу на будь-який смак, а також завітайте на наш сайт (mayakovka.od.ua), де також багато цікавої інформації.

Джерело: http://mayakovka.od.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=104&Itemid=41

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031231 авторів
352 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій