преса

Автор: Телекритика
Видання: Телекритика (актуальна), Інтернет-видання про ЗМІ

Український фільм в Лондоні отримав європейського Оскара

Фільм «Плем`я» Мирослава Слабошпицького вперше в історії України здобув приз «Сазерленд Трофі» Лондонського кінофестивалю (BFI London Film Festival) як переможець у номінації найоригінальніших та найсильніших режисерських дебютів First Feature Competition.

«На "Сазерленд Трофі" цього року номінувалася розмаїта й цікава лінійка фільмів з усього світу, але картина "Плем'я" Мирослава Слабошпицького зарекомендувала себе як найоригінальніша й найпотужніша з-поміж усіх претендентів, - ідеться у формулюванні оргкомітету конкурсу. - Усі задіяні у стрічці молоді непрофесійні актори продемонстрували виняткову роботу, але особливо відзначилася Яна Новікова. Це сміливий і дуже фаховий дебют Мирослава Слабошпицького в якості сценариста і режисера, і він свідчить про нього як про справжнього кінорежисера з авторським почерком. Для нас задоволення і честь віддати належне цій роботі».

Нагадаємо, на рахунку «Племені» вже понад 14 призів міжнародних кінофорумів. Найбільший тріумф відбувся на Міжнародному Каннському кінофестивалі, де вперше в його історії українська стрічка здобула три призи конкурсної програми «Тиждень критики». Ця робота Мирослава Слабошпицього увійшла до п'ятірки фіналістів, які претендують на премію за найкращий дебют («Європейське відкриття») European Film Awards Європейської кіноакадемії. Церемонія нагородження переможців відбудеться 13 грудня 2014 року в Ризі.

У конкурсі на найкращий документальний фільм Лондонського кінофестивалю, в якому брав участь «Майдан» Сергія Лозниці, перемогла стрічка Осамми Мухаммеда та Віама Сімава Бедірксана «Сріблянка, автопортрет Сирії» ("Silvered Water, Syria Self-portrait" by Ossama Mohammed & Wiam Simav Bedirxan). Фільм був представлений як сспеціальна подія 67-го Каннського кінофестивалю.

Переможець Лондонського кінофестивалю - «Левіафан» російського кінорежисера Андрія Звягінцева, висунутий цього року на здобуття «Оскара».

У номінації «Найкращий британський дебютант» перемогла акторка Саміна Джабін Ахмед (Sameena Jabeen Ahmed). Її відзначено за роль у трилері «Впіймай мене, тату» (Catch Me Daddy) кінорежисера-дебютанта, кліпмейкера Даніеля Вулфа.

Лондонський кінофестиваль - один з найбільших і впливових міжнародних кінофорумів Великобританії. Проводиться щорічно з 1956 року в другій половині жовтня - на початку листопада в Лондоні. Організатором фестивалю є Британський інститут кіно, основним спонсором - газета The Times.

Цього року на кінофорумі представлено понад 248 фільмів із різних країн світу.

Джерело: http://www.telekritika.ua/kontekst/2014-09-15/98125
Традиційно програма фестивалю включає в себе картини, які у Великобританії не демонструвалися, в тому числі - недавно відреставровані. Також на кінофорумі щорічно представлена ​​програма освітніх заходів, лекцій, майстер-класів, презентацій подій кіноіндустрії тощо.

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031230 авторів
351 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій