преса

Автор: Юлія Костенко
Видання: Maidan Press Center, ІА

БАСА ДЖАНІКАШВІЛІ: МАЙЖЕ ВСІ ГРУЗИНСЬКІ СУЧАСНИКИ ПИШУТЬ ПРО ВІЙНУ

9-го вересня у Посольстві Грузії відбулася презентація книги одного з найуспішніших грузинських прозаїків і драматургів Баса Джанікашвілі – «Гра у вОйнушку». Тема війни для грузинів є надзвичайно болючою, оскільки від 1990-х років на їхній території прогриміли вісім воєн. На жаль, ці лихоліття торкнулися і українців.

Ми, так само як і грузини, стали об’єктами російської агресії. Варто лише переглянути історичні події тих часів у Грузії, як одразу помітимо схожий план окупації українських земель. «Майже всі грузинські сучасники пишуть про війну, тому тематика нашої літератури може бути корисною українському читачеві», – пояснює автор. Роман «Гра у вОйнушку» розпочинається на іронічно-реалістичній ноті, однак несподівано перетворюється на абсурдну трагедію. На тлі внутрішньої сімейної війни між подружжям Дарчія несподівано стається трагедія — російсько-грузинська війна 2008 року. І в обох протиборствах важливу роль відіграє десятирічний син подружжя — Гівіко, який водночас стає і жертвою, і вбивцею.

Баса розповідає, що ідея роману з’явилася під час порятунку його сім’ї, коли вона перебувала в грузинському селищі Сіоні. Там Саба побачив на дереві свого сина, що «збивав» рогаткою російські авіавинищувачі. «У цьому романі грань між реальним і віртуальним простором часто стирається. Читач сам вирішує, чи персонажі роману — учасники справжнього конфлікту або комп’ютерної гри», — мовить Баса Джанікашвілі.

Також читач вкотре ознайомиться зі славетним грузинським застіллям. Письменник з усмішкою каже, що про таке можна писати вічно. До речі, допрем’єрна презентація книжки відбулася в Києві ще у квітні у рамках «Книжкового Арсеналу». Тоді вона носила робочу назву «Стріляй!». Відзначу, що це перша за останні 20 років презентація сучасного грузинського автора в Україні! А вже 12-го вересня Баса завітає до Форуму видавців у Львові. Баса Джанікашвілі родом із Тбілісі. Сьогодні він голова креативного відділу грузинського радіо «Уцнобі».

У творчому доробку грузина три романи, більше десятка п’єс, які ставлять на сценах багатьох театрів Грузії, Росії та Шотландії. Баса має безліч нагород міжнародного рівня. Він – відомий блогер, активіст, частий гість телевізійних та радіо ток-шоу і просто красивий чоловік. А ще у письменника чудове почуття гумору: свою російську він жартома називає староболгарською.

Фоторепортаж: http://maidanpresscenter.com.ua/archives/1699

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031231 авторів
352 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій