преса

Автор: Ольга ШВЕД
Видання: Газета по-українськи

Грузин Баса Джанікашвілі привіз до Львова роман про російсько-грузинську війну

13 вересня під час Форуму видавців свою книгу презентував грузинський медіаменеджер, драматург і письменник Баса Джанікашвілі. Роман "Гра у войнушку" став першим за роки незалежності перекладом сучасного грузинського роману в Україні.

На тлі внутрішньої сімейної війни між подружжям Дарчія несподівано розпочинається війна між державами — російсько-грузинська війна 2008 року. І в обох війнах важливу ролю відіграє десятирічний син подружжя — Гівіко. Читач сам вирішує, чи герої роману — учасники реального конфлікту, чи персонажі комп'ютерної гри у войнушку.

"Хотів написати книгу про війну, але вийшов роман у дещо гумористичному стилі. Грузія пережила вісім російсько-грузинських воєн. Ми говорили так, як і ви говорите зараз про території - ми про Абхазію і Осетію, ви про Донбас. Люди які там живуть, не вважають себе територіями, а людьми. Відомий чеський письменник Мілан Кундера казав колись: "Важко читати Чехова і Достоєвського, коли під вікнами російські танки". Кинув книгу в танк. Він потім переживав. Я теж пояснював сину, який питав, чи можемо ми читати російських класиків, коли росіяни на нас напали. Я пояснив: це ж не Достоєвський на нас напав. Але ми це пережили, зараз у мене стоять книги російських метрів, це великі автори", - каже автор Баса Джанікашвілі.

Студенти Львівського університету безпеки життєдіяльності підготували перфоманс – театральну виставу на основі книги грузинського письменника.

У творчому доробку грузина три опубліковані романи, більше десятка п'єс, які грають на сценах грузинських, російських та шотландських театрів. Драматичні твори Баса Джанікашвілі відзначили низкою престижних нагород. У 2006 році за збірку п'єс драматург отримав грузинську літературну премію "Саба". У 2009 році його п'єсу "Диктатура" було обрано як кращу п'єсу Росії та Кавказу у конкурсі радіоп'єс від Бі- Бі-Сі. У 2014 році на міжнародному конкурсі "Розмова про кордони" п'єса Джанікашвілі "Злобна пташка" удостоєна першої премії.

Джерело: http://gazeta.ua/articles/regions/_gruzin-basa-dzhanikashvili-priviz-do-lvova-roman-pro-rosijskogruzinsku-vijnu/580830

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031230 авторів
351 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій