преса

Автор: Ірина Лисенко, Олександр Навроцький
Видання: Культура, телеканал ДТРК

Допрем'єрна презентація роману «Стріляй»

Нагадаємо, що в квітні 2014 р. за підтримки Посольства Грузії в Україні, в рамках «Книжкового Арсеналу», в Києві з успіхом пройшла допрем’єрна презентація майбутньої книжки «Гра у войнушку». В ній взяли участь: Баса Джанікашвілі, перекладач Гіоргій Арабулі, засновник і директор видавництва «Кальварія» Петро Мацкевич і актори театру «ДАХ»: Віра Климковецька, Семен Мозговий, Роман Ясиновський, Нікіта Скоморохов. Книжка була представлена під робочою назвою «Стріляй!». І саме під такою назвою «Гра у войнушку» фігурує в медіа публікаціях того періоду.

UACulture
14 квіт. 2014«Війна ніколи не закінчується!» - під таким лейтмотивом відбулась презентація роману сучасного грузинського автора Баса Джанікашвілі. Книгу під назвою «Стріляй» про події в Грузії 2008 року представлено в рамках міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал».
Сюжет роману «Стріляй», за словами автора, одночасно абсурдний та реальний. Як і будь-яка війна. Війна в країні та війна в родині - дві історії, що відбуваються у серпні 2008 року в грузинському селищі Сіоні.
У книзі відкрито два фронти. Перший - внутрішній конфлікт у родині Гурама та Віри Дарчія і другий - несподівано розпочаті російсько-грузинські військові дії. На обох фронтах важливу роль відіграє син подружжя десятирічний Гівіко. До речі, цей персонаж має багато спільного з сином автора.
Баса Джанікашвілі сподівається, що в Україні книга знайде свого читача. Адже хто, як не українці, на думку автора, зможуть зрозуміти почуття грузинів та їхнє ставлення до тих страшних подій.
Окрім грузинської роман можна прочитати російською та англійською мовами. А от переклад українською тривалий час відкладався. Не могли знайти фахівця, який би переклав роман.
Роман містить кілька інтерв'ю. Ці суб'єктивні судження на думку автора мають наштовхнути читача на один об'єктивний висновок: війна не закінчується. Вона всіх та все об'єднує і зрівнює, але ніколи не закінчується.
Ірина Лисенко. Олександр Навроцький. «Новини культури».


Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31229 авторів
349 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій