преса

Видання: Форум видавців

У ЛЕЙПЦИГУ ГОВОРИЛИ ПРО МІСТО ЛЕВА

15.03.2014
ЛЬВІВ ЯК СВОЄРІДНА КУЛЬТУРНА ПАСТКА: У ЛЕЙПЦИГУ ГОВОРИЛИ ПРО МІСТО ЛЕВА

Дискусія «Львів як місце дії» розпочалась зі згадки про те, що одночасно зі Львовом на статус «Місто літератури ЮНЕСКО» претендує ще два міста: Прага і Хайдельберг. Модератор дискусії Андрій Курков зазначив, що наразі не хотів би з’ясовувати в якому з цих міст більше літератури».

Тимофій Гаврилів зауважив, що для нього Львів – це , найперше, текст. І це своєрідний виклик – написати текст про цей текст. Мар’яна Савка згадала, що для неї Львів почався у 90-му році. З початком незалежної України. І письменниця пізнавала його у певний містичний спосіб. Здавалось, можна проходити крізь його брами в інші реальності. Любко Дереш розказав про свої спроби долати фантазії про романтичний австро-угорський Львів. Так, у своїй книзі «Архе» він зобразив Львів індустріальним і психоделічним, Львів, де мало романтики, а більше брутальної сучасності.

Учасники дискусії намагались з’ясувати, кому все-таки належить Львів. Своїм містом Львів вважають і поляки, і німці. Українці, звісно, не можуть з цим погодитись у жодному разі.
Влучно прокоментувала цю ситуацію Мар’яна Савка: «Я гадаю, що Львів дійсно магічне місто. Людина приїжджає до Львова і закохується у нього. І, відповідно, це її Львів. Поляки кажуть: "Mój Lwów", німці кажуть "Meine Lemberg", українці кажуть: "Мій Львів".А я завжди згадую, що це місто українського короля, котрий збудував його для свого сина Лева. Тому я завжди кажу, що це українське місто Львів - місто левів: кам’яних, живих і міфічних».
Любко Дереш висловив думку, про те, що не варто зважати на конфлікти минулого : «Нам потрібно дбати про той, Львів, який є зараз, а не який був, чи той, який міг би бути».

Мар’яна Савка також розповіла аудиторії про те, що на найбільший в Україні книжковий ярмарок «Форум видавців» і міжнародний літературний фестиваль приїжджає багато іноземних поетів. «І я впевнена, у їх віршах також народжується Львів». За словами авторки, Львів – це своєрідна культурна пастка.

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031230 авторів
351 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій