преса

Автор: Богдан Логвиненко
Видання: SUMNO?, Інтернет-видання та мережа блоґів

Рецензія: «Поклоніння ящерки»

http://www.sumno.com/index.php?option=com_content&task=view&id=1111&Itemid=42

28.03.06
Сторінка за сторінкою ллються думки молодого автора, які так і встигаєш ловити, а потім повертаєшся на початок, щоб насолодитися ними вдруге, чудова мова автора (от тільки б без матів), неймовірні романтичні описи місцевостей - це все притаманне Любку, а точніше саме цьому твору.
Але ж, ну не може критику сподобатися усе! Отже, насамперед, хотілося б почати з кінця книги, з того, що кинулося в око НАЙбільше. Жорстокість. Дереш явно переборщив. Автор - затятий любитель творчости Стівена Кінґа, тому це можна пояснити. Але неймовірний розвиток подій в кінці твору нагадує вже не Кінґа, а якісь Холівудські трилери, де люди то помирають, а потім оживають, то вибираються з поглинаючого болота. Тупо все це, дуже тупо. Також, на мою думку, автору слід було брати для таких "ролей" трошки доросліших персонажів, адже, ну якщо в такому віці секс - річ звична, то використання зброї, носіння трупу, знущання над тваринами потребують набагато більше нервів і життєвої "загартованості", чого в такому віці людина мати навряд може.
Хочу зауважити на дитячість кількох моментів твору. Мені здається, що Любко знову ж таки "перебирає" в деяких моментах. Це звичайний підлітковий максималізм, сподіваюся в майбутньому, автор дорослішатиме і не буде використовувати такі емоційні перебільшення на ґрунті сексуального потягу, оскільки перебільшення, від яких гіпотетично мало би бути смішно, стосуються якраз стосунків із дівчиною.
Як я вже зазначав на початку рецензії, дуже вразили описи Карпат. Романтика - беззаперечний плюс Любка. Це те, чим ця книженція може "купити" читача. Також може купити своєю простотою. Любко написав цей твір будучи ще неповнолітнім, і це ще один величезний плюс. Повністю передана атмосфера дитячості. Ми часто не задумуємося над тим, що книги про дітей пишуть дорослі, які не в змозі передати ту атмосферу, ті події та роздуми, що притаманні дитині чи пак підлітку.
Це книга про побоювання підліткового віку, про страх і хоробрість, замкнутість і щирість, понтовість і природність, стиль і формат, вбивство і годування до вбивства, помсту і спокусу, - це книга про життя слабких під контролем і невдалий приклад того, як звільнятися з-під нього. Це історія щасливого кохання, справжньої дружби і всього-всього, що переживає тінейджер.
Рекомендується романтикам та криміналістам (не плутати з кримінологами!), прихильникам Кінґа та людям, що люблять різні химерні історії.


Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031231 авторів
352 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій