преса

Автор: Іван Грищук
Видання: Новини Рівного «чаРівне»

Після творчої кризи Любко Дереш


ПІСЛЯ ТВОРЧОЇ КРИЗИ ЛЮБКО ДЕРЕШ ПРЕДСТАВИВ РІВНЯНАМ НОВІ КНИГИ

30.10.2013

Любко Дереш вже вдруге завітав до Рівного – вперше приїжджав півтора роки тому, коли презентував свою книгу «Голова Якова». Цього разу він відвідав Рівне на запрошення громадської організації "Література.rv".

До цього публіцист п’ять років нічого не писав. Мовляв, цей період, для нього був перехідним етапом, себто творчою кризою.

Цього разу прозаїк представив рівнянам одразу дві книги «Остання любов Асури Махараджа» та «Миротворець».

Оскільки Любко захоплюється давньоіндійською міфологією, то східний епос став основою для роману «Остання любов Асури Махараджа». Головний герой книги – демон з нижніх світів, який закохується та переживає різкі духовні зміни. Відтак, він долає чимало випробувань, щоб відчути, що таке бути людиною.

Дія роману розгортається в Нью-Йорку, у вересні 2011-го, коли в місті відбувалась акція громадянського протесту «Захопи Уолл-Стріт» (англ. Occupy Wall Street).


Це доволі знайомі для нас історії, втім, автор вбачає в цьому більш глибокий сенс – це розповідь душі, яка пробуджується до життя. Після кризи Любко Дереш намагався вкласти щось внутрішнє, а до банальних love story вдаватися не хотів.

Письменник, ділиться, що не випадково обрав the Big Apple, адже «це місто-символ, серце цивілізації, яка відходить у минуле».

Друга книга, яка була вчора презентована, – «Миротворець» – складається з двох повістей та оповідання.

В книзі описуються внутрішні перипетії американського фізика-теоретика Роберта Оппенгеймера, який розробляв перші зразки ядерної зброї. Але насправді ж – це оповідання про те, як людина стикається зі своєю совістю.

Наостанок презентації Любко Дереш зазначив, що чуттєвість в цьому світі – найголовніше, що у нас є, тому йому приємніше розмовляти безпосередньо зі своїми читачами та дарувати їм справжні емоції:

- Я хочу бачити цей світ з любов’ю, дружбою. Мені хочеться більше віддавати, аніж брати. Тому й приїхав до Рівного, щоб поділитися цим ентузіазмом, - підсумовує Любко Дереш.
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031230 авторів
351 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій