преса

Автор: Володимир Струс, Дмитро Сидор
Видання: Рівненьська обласна державна телерадіокампанія

Презентація Любка Дереша

http://rtb.rv.ua/company/tele/video/4880/
2013-10-30

Любко Дереш, письменник: "Більшість моїх читачів - це молоді люди. А часом відверто підлітки!"

29-річний письменник Любко Дереш знає свого читача і тому пише про молодь та її проблеми. Щоправда, щедро перемішує сьогодення з містичними та релігійними мотивами. Автор читає американських новелістів та нобелівських лауреатів. А також радіє розвитку інтернету, який допомагає описати небачені особисто речі. Любко багато мандрував Заполяр'ям, Індією та побував на єгипетському Синаї. І під впливом вражень від подорожей почав творити ще дужче.
Любко Дереш, письменник: "Частину цього матеріалу я писав у Дагабі, частину після повернення з Дагабу до України, щось я писав на піврічній стипендії "Гауде Полонія" у Польщі. Коли я показав готовий матеріал літературному агентові, пані Анета Антоненко порадила розілити це все на три частини."

Першою частиною цього "Синайського циклу" став роман "Остання любов Асури Махараджи". Книга про демона, котрий полюбив сліпу дівчинку з Нью-Йорка, побачила світ на початку вересня. Інша праця об’єднала повісті про геніальних людей та їхні роздуми над сенсом буття. Дереш відійшов від притаманному йому барвистого змальовування насилля та ефекту від споживання наркотиків. Автор пояснює, свіжі твори написано значно тонше. Нові книги вже не терпиться прочитати його шанувальнику Дмитру. Попередні романи хлопець порівнює з раннім Кінгом, який також не боявся зосередитися на неприємних моментах. Дмитро активно читає багатьох українських сучасників та полюбляє саме цього автора за філософські роздуми.

Дмитро Домарецький, прихильник творчості: "Найбільше філософії було у "Намірі". Там були переходи з одного тіла в інше, роздуми, що є матерія і в такому сенсі. Там таке відкривається, що це досить круто та специфічно."

Після останнього візиту Любка Дереша до Рівного минуло майже два роки. Тоді він став першим автором, якого запросила до нашого міста молодіжна організація "Література.РВ".

Марк Оплачко, голова МГО "Література.РВ": "Це був "Метр". Там було 60-70 людей. Сьогодні це конференц-зала "Миру", де 120 людей і всі не поміщаються, доводиться обмежувати вхід. Але кількість аудиторії, і, сподіваюся, якість, зросла."

Тепер у доробку Любка Дереша - сім романів, дві збірки дитячих творів та одна для дорослих. Найближчим часом автор планує видати третю книгу зі свого "Синайського циклу".

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031231 авторів
352 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій