преса

Видання: Буквоїд, книжковий портал

Любко Дереш представив у Рівному свої нові книги

Любко Дереш представив у Рівному свої нові книги
04.11.2013

Письменник вже вдруге завітав до Рівного на запрошення молодіжної громадської організації «Література.РВ».

Літературні презентації відчутно набирають популярності не лише у великих містах зразка Києва, Харкова та Львова. Показовим у цьому плані незабаром стане і Рівне.

Бажаючих відвідати презентацію Любка Дереша було значно більше, аніж дозволяли можливості приміщення. Варто відзначити, що гостями заходу стали письменники Олександр Ірванець та Максим Кідрук, котрий виокремив день між презентаціями в Чернівцях та Тернополі.
Зі слів про цінність зустрічей із читачами розпочав свій виступ і сам Любко Дереш: «Зараз приходить час, коли не так важливо платити за саму книгу — скільки проводити такі вечори на кшталт сьогоднішнього. Будь-яка книжка з часом з’являється в Інтернеті — це не проблема почитати її. Але чомусь ми приходимо, чомусь ми шукаємо зустрічей. Для мене це можливість обміну. Я щось даю, ви теж робите також свій вклад, свою пожертву — це цінно. Для мене цінна ось ця безпосередність. І тому мені хочеться не просто читати — мені хочеться спілкуватися».

На відміну від попереднього роману «Голова Якова», що шокував шанувальників незвичною для автора манерою написання, цьогорічні книги зустріли належним чином. І все ж перед читачем постав зовсім інший Дереш — не такий, до якого звикли, але водночас той, за яким давно скучив читач.

Любомир презентував дві нові книги: роман «Остання любов Асури Махараджа» та збірку повістей та оповідань «Миротворець», проте його виступ не обмежувався розповідями про сюжети та історії.
«Історія демона, який закохується, — розповідає автор про роман «Остання любов Асури Махараджа», — є метафоричною. Вона про те, як людина здобуває назад свої почуття. Це історія душі, яка пробуджується до життя — тому що повертається до цього світу».

Це були розмови про філософію та світові настрої, про зв’язки між соціо-культурним середовищем та економічним життям. Зв’язки між історією, сьогоденням і майбутнім.
«Привносити момент самопізнання у наукове русло, привносити важливість свідомості, чуттєвості у сучасний світ — це те що має значення й те, що має силу зараз. Найважливіше те, що має майбутнє. Це те майбутнє, яке я хочу бачити. Я особисто хочу бачити світ, де стосунки мають значення. Відчуття, дружба, любов... де ті цінності, які видаються наївними й дитячими — відіграють первинну роль. Де хочеться більше віддавати, ніж брати для себе. І власне тому я приїхав сьогодні до Рівного — аби поділитися цим своїм бажанням, цим своїм ентузіазмом з приводу змін, які я бачу і цей ентузіазм я вклав максимально в ці дві книги».

«Остання любов Асури Махараджа» та «Миротворець» належать до так званого «синайського» циклу письменника. Навесні автор обіцяє порадувати читачів третьою, завершальною книгою. Тож вірогідно, що всього через півроку місто знову вітатиме Любка Дереша. До того ж, про Рівне письменник відгукується із особливим теплом:
«У другий раз переконуюся, що місто Рівне відзначається особливою кількістю приємних, симпатичних облич на вулицях», – говорить Любко Дереш. «Мені здається, це певний знак того, що щось особливе є в цьому місті, що змушує людей бути гармонічнішими та спокійнішими».

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930231 авторів
352 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій