преса

Автор: Анастасія Москвичова
Видання: Радіо «Свобода»

Атомна зброя, Велике Яблуко і демони...

Атомна зброя, Велике Яблуко і демони-грантоїди – у нових книгах Дереша
24.09.2013

Київ – Про спробу побачити бога у ядерному вибуху та демократичні цінності у світі демонів розповів Любко Дереш, презентуючи у Києві одразу дві свої нові книги – збірку «Миротворець» та роман «Остання любов Асури Махараджа». В основу оповіді покладені, зокрема, враження письменника від подорожей Єгиптом та Індією.

Коли після двох років мовчання вийшла «Голова Якова», я як читач був навіть дещо розчарований – щось не те, зауважив модератор презентації видавець Микола Кравченко. Однак цікавість до Любка Дереша, який став відомим в Україні автором, коли йому ще не було двадцяти, змусила Кравченка зачекати.

Ще у травні не йшлося про дві книги, хоча всі знали: щось повинно вийти, зазначив видавець. «І ще через рік воно «вистрелило» так, як цей письменник заслуговує», – додає Микола Кравченко.

До книги «Миротворець» увійшли три повісті. Та, що дала назву збірці, розповідає про творця атомної зброї фізика і філософа Роберта Опенгеймера, який любив поезію, а одного разу намагався отруїти колегу, чиї наукові доповіді здавалися йому нудними, але потім передумав. І повість – про те, що може переживати людина за сорок хвилин до першого атомного вибуху, розповідає Любко Дереш.

«От уявіть, що ви на його місці знаходитесь, – пропонує він гостям презентації. – Ви створили атомну бомбу. Війна уже практично закінчилась, і світ із завмиранням чекає, що ж буде далі. І ви розумієте, от якщо ви створите таку супер-бомбу, ви можете привнести мир на цю землю», – зауважує письменник.

Інші герої книжки «Миротворець» – філолог Стефан Лянге, який знайомиться з творчістю Бога, та інструктор із серфінгу, що пізнає усю філософію світу, а тоді зненацька стикається із життям – і змушений все переосмислювати. Їх об’єднує Синай – біблійний образ гори, де Мойсей познайомився зі своїм «інструктором».«Коли ми сприймаємо світ як джерело насолоди…»

А книга «Остання любов Асури Махараджа», за словами автора, «про місто». Вона розповідає про три світи: нижній – світ демонів, де панує гедонізм та повага до всіляких свобод, які головний герой напівлюдина-напівзмій досліджує на гранти і намагається впровадити у світі людей; світ людей і світ напівбогів, із якими світ демонів конкурує.

«Коли ми сприймаємо світ як джерело насолоди, коли ми сприймаємо людей як речі і світ – як набір речей, якими можна насолоджуватися, наше серце грубішає, ми стаємо жорстокими. Ми думаємо про себе, і все менше і менше – про те, як інші люди почуваються у той момент, коли ми ними насолоджуємось», – вважає письменник.

І Асура Махарадж вирушає у Нью-Йорк, щоб відкусивши від Великого Яблука і закохавшись у сліпу дівчину, яка від нього тікає, врешті зрозуміти людей і стати людиною.

До Києва Дереш презентував нові книги на Форумі видавців у Львові і трохи розповідав про них в ефірі «Молодь+».

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031231 авторів
352 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій