преса

Автор: Катерина Холод
Видання: «Сіль»

Любка Дереш «народив» одразу 2 книги

http://soli.com.ua/2013/09/25/lyubka-deresh-narodyv-odrazu-2-knyhy/#.UktY2dJm-2A
25.09.2013

Вечір 24 вересня пройшов у «Книгарні Є» на вулиці Лисенка під гаслом «пізнаймо світ індійських демонів та ексцентричних вчених».

Любко Дереш
Любко Дереш. Фото: litakcent.com

Сталося це завдяки Любкові Дерешу — відомому і дуже працьовитому письменнику: він написав декілька романів, які відразу стали культовими. Нещодавно у видавництві «Нора-друк» вийшов новий роман Любка Дереша «Остання любов Асури Махараджа», а львівська «Кальварія» видала книжку «Миротворець» , в яку увійшли дві повісті та оповідання. Саме про ці новинки книжкового ринку розповів Любко Дереш на так би мовити подвійній презентації.

Спочатку письменник згадав про «Голову Якова», роман, який він півтора роки тому теж презентував у «Книгарні Є». Саме після цього роману з Дерешом сталося творче переродження, тож «Миротворець» та «Остання любов Асури Махараджа» – це вже інший етап у його літературних пошуках.

Новий роман, повісті та оповідання поєднує одна тема, яка здається добре знайомою кожному, але від цього не втрачає своєї важливості: «зустріч людини з істиною, у різних перспективах та ракурсах». Окрім того, Любка Дереша хвилює людська драма, через яку людина стикається з правдою життя. Як далі змінюються ставлення людини до себе та світу — те, що наразі цікавить письменника.

Любко Дереш прочитав вголос фрагмент з «Миротворцю», завдяки чому слухачі пізнали різноманіття відчуттів та думок Джуліуса Опенгеймера, визначного фізика та керівника Манхетенського проекту, «батька атомною бомби». Дереша вразило те, що під час першого випробування бомби Опенгеймер згадав слова з «Бхагавад-Гіти»: «Якби на небі разом зійшли сотні тисяч сонць, їх світло могло б зрівнятися з сяйвом, що линули від Верховного Господа… Я - Смерть, великий руйнівник світів, що несе загибель всього живого».

Тема пізнання, вченого, який наблизився до таємниць Бога та природи присутня і в фентезійному романі «Остання любов Асури Махараджа». В основу роману покладена індуїстська космогологія з її загадковими демонами та напівбогами. Демон з нижнього світу і водночас науковець нарешті потрапляє до світу людей, де діють інші закони, зокрема закон Любові. Місцем дії автор обрав Нью-Йорк. Саме там Асура Махарадж зустрінеться з молодою українкою та покохає її.

Презентація нових книжок Дереша скінчилася на позитивній ноті. Письменник також розповів присутнім про те, як жив цілий рік на Синайському півострові. Після захоплюючої розповіді була автограф-сесія.

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031231 авторів
352 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій