преса

Автор: Тетяна Таланова
Видання: SUMNO?, Інтернет-видання та мережа блоґів

Рецензія: Алексис Ківі «Семеро братів»

http://www.sumno.com/index.php?option=com_content&task=view&id=1190&Itemid=28

27.04.06

Роман фінського письменника Алексиса Ківі перекладено вишуканою українською мовою зусиллями Олександра Завгороднього.
Книга привабила мене з першого погляду поєднанням яскраво-зеленої обкладинки з таким самим "яскраво-зеленим" прізвищем автора :).
У романі йдеться про життя семи братів-бунтарів Юкола, які невдоволені примхами цивілізованого суспільства, і тому оселяються в дикому лісі. На мою думку, роман може зацікавити представників будь-яких вікових категорій: хтось впізнає тут жорстоке життя, а хтось - справедливу й чарівну казку.
Твір читається надзвичайно легко, непомітно ковтаєш приємний коктейль розділ за розділом. Складовими його постають:
• оповідь від імені автора;
• цікавими історичні відступи, доповнені перекладацькими ремарочками;
• художні описи природи;
• полілоги братів, що часто містять в собі ненав'язливий дидактичний зміст.
Сюжет роману збагачений також фольклорними елементами. В розповідь автор майстерно вводить безліч фінських народних легенд, казок, пісень.
В образах семи братів автор розкриває найхарактерніші типи людських особистостей. Кожен з персонажів наділений певною домінантною рисою, ідеєю, яку крізь весь роман несе для утвердження в фіналі.
Така багатоплановість, багатоідейність роману дозволяє навіть читати кожну з його частин як окремий повноцінний і довершений художній твір. Але це не заперечує сюжетної і ідейної цілісності роману.
"Семеро братів" - майстерно виготовлений національний фінський коктейль, що навіяв мені велику кількість асоціативних образів. Невипадково пригадалися картини з "Робінзона Крузо" Даніеля Дефо, адже брати так само як і Робінзон будували своє життя там, де раніше не ступала нога людини. Захопливі описи облаштування побуту надихають на вершення змін у власному житті.
Отже, романтичні настрої і бунтарський дух протистояння рамкам суспільних норм штовхають наших героїв у лісову гущавину подалі від людей. І чого ж досягають брати? Тікаючи від однієї цивілізації брати несвідомо зводять власну зменшену копію першої.
Це ще раз доводить теорію про суспільну природу людської істоти J
Тепло і любовно, хоча й без прикрас, змальовано у творі ідеал родинності - семеро братів не кидають одне одного і тримаються купи протягом усього роману. І якщо на початку твору маємо таких собі "семеро козенят", то пройшовши "вогонь, воду і мідні труби", наші герої стають дійсно братами, поєднаними не лише кровними зв'язками, а й спільним досвідом життєвих випробувань. Цікаво те, що попри приворожливий і динамічний сюжет, зміст твору переказати дуже складно. Тому читайте і насолоджуйтесь історією життя однієї фінської родини в романтично-пригодницькому контексті.Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031229 авторів
349 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій