преса

Автор: Марічка Ільїна
Видання: «Львівська пошта»

Новинки від українців

Чим дивуватимуть читачів кращі видавництва нашої країни під час 20 книжкового форуму
№91 (1416), вівторок, 20 серпня 2013

Форум видавців – це подія, до якої літературний світ України готується впродовж цілого року. До ювілейного свята книги, яке відбудеться у нашому місті 10-15 вересня, найбільші видавництва країни готують чимало приємних і цікавих подарунків. Про деякі з них “Пошта” вже розповідала у попередніх номерах.
Сьогодні ж ділимось із вами останньою інформацією про новинки, які поціновувачі української книги зможуть побачити і придбати під час 20 Форуму видавців.

Любко Дереш “Миротворець”
Нова книжка Любка Дереша – “Миротворець” – складається з двох повістей та оповідання. Це дуже дивна історія, сумна та загадкова. Вона не має ані свідків, ані спостерігачів, але ж звідкись ми її знаємо. Що насправді стало причиною дивовижного перетворення молодого аспіранта Віденського університету, лінгвіста, безтурботного молодика Стефана Лянґе, що занурило його у чужу долю, піднесло аж до самого Бога, а тоді привело до його кінця чи то початку?
“… Сім, шість, п’ять…” – зворотний відлік. За якусь мить світ розколеться на “до” й “після”. І тієї ж самої миті, після грандіозного спалаху, на який так довго чекала купка науковців і військових, розколеться навпіл світогляд Роберта Оппенгеймера – творця та руйнівника. Хто він – містер Оппенгеймер? Геніальний науковець? Філософ-спостерігач? Миротворець чи той, хто несе смерть?
Що у нього було? Та все, що потрібне віндсерферові, – вітер, ідеальні хвилі на Акабській затоці, невблаганне єгипетське сонце та черговий косяк, що забезпечить неперевершений кайф. Ну й, звісна річ, дошка та вітрила. Тож що трапилося, друже, звідки з’явився той внутрішній голос із його прямими запитаннями, що, здається, йде з самого серця? І ось тут виникає страх, а з ним – боягузливе бажання втекти. Тримайся, герою, якщо ти дійсно герой. Може, саме час зустрітись із собою, справжнім собою у власному серці.
Генії та герої завжди самотні. Любко Дереш – український письменник. Народився у Львові, закінчив Львівський національний університет ім. Івана Франка за фахом бухгалтера. Дебютував у віці 17 років романом “Культ”, що вийшов друком у видавництві “Кальварія”. Мешкає та працює там, куди заносить його доля. За останні роки Дереш мандрував російським Заполяр’ям, Калмикією, Киргизстаном, побував у Індії, мешкав на Південному Синаї в Єгипті. Вивчає духовні традиції світу, є членом Всесвітньої ліги “Розум поза наркотиком”, входить до складу журі Національного грантового конкурсу “Інтелектуальний капітал України”.
Автор двох книжок для дітей молодшого віку, оповідань та есе, семи романів: “Культ”, “Поклоніння ящірці” , “АРХЕ”, “Намір!”, “Трохи пітьми”, “Голова Якова” та “Остання любов Асури Махараджа”. Твори Любка Дереша виходили перекладом у Польщі, Німеччині, Франції та Італії.

Руслан Горовий “Гагарін і Барселона”
Керівник всеукраїнського проекту “Служба розшуку дітей” Руслан Горовий презентуватиме на 20 Форумі видавців свою книжку “Гагарін і Барселона”. Збірка, до якої увійшли дві повісті та вісім оповідань, є четвертою книгою Горового. Усі описані історії – реальні, а повість “Дев’яноста хвиля міграції” – майже автобіографічна.
Відомий політолог Кость Бондаренко назвав книжку “Гагарін і Барселона” ілюстрацією епохи через відчуття її сучасників: “Руслан Горовий робить спробу дати кілька ілюстрацій до літопису сучасності – ілюстрацій яскравих і чесних, які у майбутньому допоможуть не стільки побачити, скільки відчути нашу епоху”.
“Книжка – бомба! – говорить лідер гурту “Скрябін” Кузьма Скрябін. – Сила інтелекту і слова автора робить наш примітив родзинкою літературного твору. Книжка про життя наше, така страшна, що аж смішна, як не парадоксально”.
Видання і промоція книжки здійснюються за ініціативи засновника видавництва “Кальварія” і керівника PR-консалтингової компанії PR-Prime Петра Мацкевича. “Режисерський досвід надає розповідям Руслана Горового дивовижної ясності деталей і справжньої кінематографічності, – ділиться своїми враженнями від книжки пан Мацкевич. – “Картинки” з книжки ще довго стоять перед очима після прочитання”.
Презентація книжки “Гагарін і Барселона” відбудеться 13 вересня у Львівській Копальні кави. Тоді ж стартують продажі видання. Руслан Горовий – голов­ний режисер “Магнолія-ТВ”, заслужений журналіст України, режисер низки короткометражних фільмів, письменник і автор пісенних текстів. Є автором і керівником відомого проекту “Служба розшуку дітей”, завдяки якому з 2001 року по серпень 2013 знайшли близько 800 дітей. Мешкає у Києві. Одружений, виховує двох дітей. Бібліографія: “Таран” (2002), “Країна “У” (2008), “Buenos dias, chica” (2011), “Гагарін і Барселона” (2013)

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031230 авторів
351 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій