преса

Автор: Тимофій Гаврилів
Видання: Zaxid.net

Бойкот

http://zaxid.net/blogs/showBlog.do?boykot&objectId=1253973
2.05.2012

Не належу до вболівальників, футбол дивлюся рідко – знакові матчі й спортивні огляди.
Хвиля, що прокотилася німецькою пресою, ретранслюючи голоси офіційного Берліна у зв’язку з Євро-2012, така сама потужна, як у час Помаранчевої революції, щоправда, з виразним знаком мінус: БОЙКОТ.
Прийшовши у підсумку відносно демократичних виборів до влади, нинішній режим не знайшов кращого способу спілкування з опонентами, ніж лупцювання і запроторювання за ґрати. Але й соратники ув’язнених дали той ще урок «солідарності» – зимовий бал. Що ж: лідери сидять, життя триває. Тим часом про телебачення, за винятком ТВі, і про радіо можна забути, єдиний вільний простір – інтернет. Тож не дивно, що в рейтинґу медійної свободи Україна опустилася на 9 сходинок. Пократився розрив між найзаможнішим відсотком і рештою громадян, а з наближенням до виборів оживають обіцянки, старі, солодкі, не здійснені й, очевидно, нездійсненні. Специфічно антиукраїнський акцент розвинувся від Харківських угод, що не принесли жодних преференцій, до адміністративно-силового витискання української мови з освіти, теле- і кінопростору, а також рейдерських наскоків на україномовні видавництва, часописи, висококласну студію дубляжу.
Чи це достатня підстава? Безумовно. Тільки не для бойкотування футбольного чемпіонату й України. А в німецьких закликах проглядається якраз це підспіддя. Бойкотування вдарить по дрібному бізнесу й пересічних громадянах сильніше, ніж по представниках влади. Зближенню України з Європою нашкодить дужче, ніж українським урядові та президенту. Я агітую їхати в Україну й усіляко висловлювати підтримку паросткам громадянського суспільства, якої вони потребують.
Недалекоглядна, на мій погляд, позиція Берліна й Брюсселя матиме тільки один наслідок – Україну у статусі парії. Що, напевно, на руку Путіну, але не Меркель і не Євросоюзові. Може, я й помиляюся. В кожному разі, не мені як громадянинові країни, що моя і у світлу, і в лиху годину.

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031230 авторів
351 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій