преса

Видання: День, газета

Український дизайнер Ольга Громова...

Український дизайнер Ольга Громова представить у Києві Фатальні стратегії
11-10-2011

http://www.day.kiev.ua/3026561

Сьогодні, 11 вересня, в Києві у павільйоні ВДНГ український дизайнер Ольга Громова презентує колекцію Фатальні стратегії.

Як повідомили Корреспондент.net організатори показу, Фатальні стратегії — мультімедійний художній проект, що об'єднує сучасну філософію, книговидання, моду, перфоманс, архітектуру і сценографію.

Проект натхненний ідеями французького філософа Жана Бодріяра. На його думку, в сьогоднішній дійсності речі та ідеї існують автономно і ефективно відтворюють самі себе, усі відносини набули суто символічного сенсу, втративши систему координат і перетворивши цінності на символи. Результатом цієї втрати стала неможливість визначити, що є справжнє, а що помилкове, реальність заступає симуляція.

Автори проекту зазначають, що найяскравішою ілюстрацією цієї концепції є мода, одержима суїцидним бажанням загинути в момент свого апогею, мода, що клонує себе у нескінченно повторюваній піврічній циклічності, узаконює нові символи, спритно вимінюючи їх на справжні цінності.

Презентація триватиме у павільйоні машинобудування та приладобудування ВДНГ, що за задумом організаторів є місцем візуальної маніфестації ідей Бодріяра про постіндустріальну метаморфозу економіки, суспільства й свідомості.

У прес-службі Ольги Громової зазначають, що "принципи створення колекції натхненні архітектурною Біонікою. Цей науково-технологічний напрямок побудований на запозиченні неперевершених конструкцій живої природи і реалізації їх у вигляді дизайнерських рішень за допомогою інформаційних технологій".

Сценографія — концептуальний об'єкт Георгія Сенченка, легенди українського актуального мистецтва, в тандемі з Арсеном Савадовим, що стояв біля його витоків у 1980-х.

Головним носієм документації проекту стане художній каталог (англійською та українською мовами) з корпусом критичних статей, інтерв'ю Ольги Громової та репродукціями всіх образів колекції. Його презентація відбудеться як окрема акція.

Замість запрошення кожен гість отримає книгу Жана Бодріяра Фатальні стратегії — український переклад класичного тексту філософа.

Куратором проекту виступив Костянтин Дорошенко, що раніше організовував кілька гучних проектів, серед яких перша персональна виставка Олександра Ройтбурда (Розіп'ятий Будда, Київ, 2001, Музей культурної спадщини), Інсектоїди і рептилоїди: пошук гармонії (Пекін, 2009, у рамках XXIV Світового конгресу філософії права та соціальної філософії — Маямі, 2010, в рамках Red Dot Miami Art Fair — Бішкек, 2011, Національний музей образотворчих мистецтв ім. Гапара Айтієва), Внутрішній світ (Лі Сандань (Тайвань), Майкл Мерфенко (Україна-Великобританія), Київ, 2010 , Національний художній музей України).

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930229 авторів
349 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій