преса

Автор: Марія Семенченко
Видання: «Главред»

Книжкові новинки: ...Барселона...

Книжкові новинки: спогади Романа Кофмана, Барселона і поетичне кіно

17.07.11

Серед літніх новинок – переклад збірки оповідань відомого письменника, журналіста і перекладача, що народився у Франції, а пише рідною каталонською мовою – Сержі Памієса «Великий роман про Барселону», автобіографічні повісті відомого диригента-інтерпретатора, скрипаля та композитора Романа Кофмана, дитяча книга від «Видавництва Старого лева», що ідеально підходить для літніх канікул, і монографія про українське поетичне кіно.

Сержі Памієс. «Великий роман про Барселону»

Сержі Памієс народився у Франції. Свої твори переважно пише каталонською мовою. «Великий роман про Барселону» Памієс написав ще у 1987 році. За нього письменник отримав премію від критиків. Попри таку назву, книга є досить невеликою за обсягом – менше ста сторінок, і складається з 15 коротких оповідань. Книга названа «Великим романом…» за однойменним оповіданням, що увійшло до неї.

Короткі оповідання – це історії з життя звичайних людей, які шокують і набувають особливого звучання в текстах Памієса. Це невеликі життєві ситуації, уривки в кілька хвилин або годин, які показують внутрішній світ людини, її еволюцію чи деградацію, показують, що ховається в душах звичайних людей, у що можуть перетворитися звичайні вечори, розмови чи думки звичайних на перший погляд людей.

Тут і чоловік, який на один вечір вирішив стати гомосексуалом, а після всіх своїх пригод повертається додому, загорнутий в плакат-афішу концерту класичної музики, й історія кохання двох підлітків, що випадково познайомилися на вечірці, зайнялись коханням, постаріли і померли, й історія чоловіка, який зустрів в супермаркеті померлу Вірджінію Вульф, а потім переслідував цю жінку аж до самого дому… І багато інших історій.

В оповіданні, яке і дало назву всій збірці, автор з притаманною йому іронією описує Барселону. Очевидно, що він любить це місто, проте анітрохи не намагається прикрасити дійсність, вводячи в прекрасні пейзажі «гострі» штрихи реальності, історії міста чи людського буття у ньому.

Всі свої історії автор розповідає спокійною інтонацією, яку не змінює аж до останньої крапки в оповіданні. Буденний початок і спокійний авторський тон налаштовує читача на досить звичайні оповідання, втім, Памієс вміє спокійно і зважено шокувати. Після прочитання того чи іншого оповідання читач відчуває здивування, розгубленість та цілу палітру інших відчуттів.

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031230 авторів
351 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій