преса

Автор: Марія Семенченко
Видання: «Главред»

Книжкові новинки: ...Барселона...

Книжкові новинки: спогади Романа Кофмана, Барселона і поетичне кіно

17.07.11

Серед літніх новинок – переклад збірки оповідань відомого письменника, журналіста і перекладача, що народився у Франції, а пише рідною каталонською мовою – Сержі Памієса «Великий роман про Барселону», автобіографічні повісті відомого диригента-інтерпретатора, скрипаля та композитора Романа Кофмана, дитяча книга від «Видавництва Старого лева», що ідеально підходить для літніх канікул, і монографія про українське поетичне кіно.

Сержі Памієс. «Великий роман про Барселону»

Сержі Памієс народився у Франції. Свої твори переважно пише каталонською мовою. «Великий роман про Барселону» Памієс написав ще у 1987 році. За нього письменник отримав премію від критиків. Попри таку назву, книга є досить невеликою за обсягом – менше ста сторінок, і складається з 15 коротких оповідань. Книга названа «Великим романом…» за однойменним оповіданням, що увійшло до неї.

Короткі оповідання – це історії з життя звичайних людей, які шокують і набувають особливого звучання в текстах Памієса. Це невеликі життєві ситуації, уривки в кілька хвилин або годин, які показують внутрішній світ людини, її еволюцію чи деградацію, показують, що ховається в душах звичайних людей, у що можуть перетворитися звичайні вечори, розмови чи думки звичайних на перший погляд людей.

Тут і чоловік, який на один вечір вирішив стати гомосексуалом, а після всіх своїх пригод повертається додому, загорнутий в плакат-афішу концерту класичної музики, й історія кохання двох підлітків, що випадково познайомилися на вечірці, зайнялись коханням, постаріли і померли, й історія чоловіка, який зустрів в супермаркеті померлу Вірджінію Вульф, а потім переслідував цю жінку аж до самого дому… І багато інших історій.

В оповіданні, яке і дало назву всій збірці, автор з притаманною йому іронією описує Барселону. Очевидно, що він любить це місто, проте анітрохи не намагається прикрасити дійсність, вводячи в прекрасні пейзажі «гострі» штрихи реальності, історії міста чи людського буття у ньому.

Всі свої історії автор розповідає спокійною інтонацією, яку не змінює аж до останньої крапки в оповіданні. Буденний початок і спокійний авторський тон налаштовує читача на досить звичайні оповідання, втім, Памієс вміє спокійно і зважено шокувати. Після прочитання того чи іншого оповідання читач відчуває здивування, розгубленість та цілу палітру інших відчуттів.

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031230 авторів
351 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій