преса

Автор: Галина ГУЗЬО
Видання: Високий замок, газета

Від «Кресала» Андерсена – до філософії Бодріяра

Від «Кресала» Андерсена – до філософії Бодріяра
http://www.wz.lviv.ua/articles/97746
07.09.2011
«Кальварія»: розмаїття сучасної прози і перекладні перлини

Калейдоскопом видань сучасних українських авторів “засипле” публіку Форуму видавців “Кальварія”. У незвичній формі – трьома окремими книгами – на стенді видавництва можна буде знайти новий роман Тимофія Гавриліва «Чарівний світ» – з підзаголовками “Тепер”, “Тоді” та “Між тоді і тепер”. Ці три частини пригодницько-філософської історії про волоцюг побачили світ від осені минулого року – і до весни-2011.

«Книгарня «ШОК» – так називається збірка новел та есе відомої письменниці Євгенії Кононенко. Новела, яка дала назву книжці, отримала І премію Міжнародного літературного фестивалю «Просто так-2009». Для любителів фентезі й містики – дебютний роман Марії Ряполової “Бурецвіт”. З анотації твору: “...Знайти орхідею своєї долі — це все одно, що знайти свого янгола-охоронця і злитися з ним в одну могутню особу. Але щоб знайти її, людина повинна пройти через низку випробувань і мати власного провідника...”.

Про фольклорну експедицію до Закарпаття, яка для героїв перетворюється на зіткнення з таємницями, упирями й темною водою, – у романі Алли Сєрової “Інший вид”. Алла Сєрова, яка іноді ховається за псевдонімом Ванда Сокольна, – володарка Гран-прі першого конкурсу «Коронація слова»: почесної нагороди удостоїлася за роман «Правила гри». Ще одна новинка “Кальварії” у жанрі “X-файли” – повість-сиквел “Мисливці”, що є продовженням історії, яка розпочалась у першому романі Назара Крука «Звірі».

У серії “Життєві історії” – три герої дня: Сергій Лобода із повістю “Відлуння”, Любомира Княжич із повістю “Колесо Сансари» і дебютантка Ольга Лілік - із повістю “Спогад”. Для тих, хто зачитується любовними романами, “Кальварія” запропонує роман Соф’ї Вікер «Матильда». Це також дебют авторки, стоматолога і історика-єгиптолога з Одеси, у художній літературі.

У “Сучасній зарубіжній літературі” світ побачили повість польської письменниці Маґдалени Туллі “Сни й камені” (переклад з польської – Віктора Дмитрука); роман каталонського автора Сержі Памієс “Інстинкт” і збірка його ж оповідань під назвою “Великий роман про Барселону” (переклад з каталонської – Іларії Шевченко). Серед новинок перекладної поезії – “120 віршів” знаного польського поета Адама Загаєвського, “Вибрані поезії у перекладах Григорія Латника” чилійської поетеси Ґабріели Містраль, “Кансьйонеро у перекладах Григорія Латника” кастильського поета Хорхе Манріке, який жив у XV ст.

“Кальварія” презентує на Львівському ярмарку й історичне видання – документально-художню повість Анатолія Дячинського “Отих, позабутих, згадайте хоч словом” (переклад з польської – Юрія Завгороднього), а також філософську працю “Фатальні стратегії” знаного французького мислителя Жана Бодріяра (переклад з французької – Леоніда Кононовича).

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031231 авторів
352 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій