преса
Видання: ZIK, «Західна інформаційна корпорація»Тимофій Гаврилів у Львові розповість про «хробадян
http://zik.com.ua/ua/news/2010/11/03/25427703 листопада 2010
У понеділок, 8 листопада, відомий український поет, романіст, есеїст та перекладач Тимофій Гаврилів влаштує у Львові читання першої частини роману «Чарівний світ», модеруватиме зустріч Віктор Неборак. -AAA+
«Чарівний світ. Тепер» – перша частина нового роману Тимофія Гавриліва, який концептуально продовжує попередній твір «Де твій дім, Одіссею?», що 2009 року став першою книжкою українського автора, яка з’явилася в реномованому швейцарському видавництві Ammann Verlag, викликавши значний резонанс.
«Чарівний світ» – це пригодницько-філософська історія про нашого сучасника – волоцюгу, який міг би бути нігілістом, якби не його любов і здатність розчулюватися буденними речами, яких ми зазвичай не помічаємо. Під тиском обставин герой твору чинить крадіжку, проте не може насолодитися її плодом. Так починається історія, що складається з фантасмагоричних ситуацій на межі між дійсністю і галюцинацією, в якій сповідь пластикової пляшки має таке саме право на чинність, як і химерна країна рабства та її названі хробадянами громадяни.
Мріючи про власну кіностудію зі щоденною кулінарною програмою «Ножем із бомжем», герой харчується зі смітників у буквальному і переносному розумінні – хіба не перетворилася сьогодні на великий смітник культура з її традицією? Після низки пригод він разом із ситуативними приятелями потрапляє на ночівлю у невідоме приміщення, яке обігріває стільцями й паперами. За цим заняттям герой натрапляє на фатальну папку... «Чарівний світ. Тепер» формує інтригу, якій присвячені обидві наступні частини роману, «Чарівний світ. Тоді» та «Чарівний світ. Між тоді і тепер».
Літературна критика не тільки зауважила цього Свіфта сучасності: «Яка національна література не хотіла б мати такого героя?», а й підтвердила, що «драматургійно-гармонійно продумана композиція, фантастична мова, якою розгортається історія, творять у Гавриліва чудову метафору сьогоднішнього часу».