преса

Автор: Вікторія ПОЛІНЕНКО
Видання: «ХайВей»

Оргії Нерона...

Оргії Нерона, "Плаский світ" сучасності і військо Хмельницького
http://h.ua/story/272987/

У що вдягалися, з чого стріляли? «Військо Богдана Хмельницького»
Мальовані зображення предків тут замінено на фотографії сучасників. Моделями в даному випадку виступають реконструктори: вивчення документів, музейних колекцій, наукових праць дозволяє їм відтворювати строї та зброю, не відступаючи від оригіналів ні на міліметр.

А заснування серії «Жива історія» в межах проекту «Українська мілітарна історія» це візуальні енциклопедії: невеликі за обсягом статті, що пояснюють контекст + реконструкторська презентація (зі світлинами персонажів у різних бразах) + фото предметів + текстівки-пояснення до них.

Абстрактний «козак» зникає – натомість постають реєстровець (жупан, суконні шаровари, чоботи, ладівниця, самопал), запорожець (кунтуш, шапка з вовчого хутра, трофейні чоботи, мушкет, шабля, люлька), покозачений селянин (свита з грубого сукна, чабанська шапка, личаки та онучі, сокира, довбня).

Чим користувалися, у що вдягалися, з чого стріляли – все це конкретика для розуміння, якими воїнами вони були, і ще більш широко – чому певні історичні події склалися так, а не інакше.

Друга за ліком книжка «Союзники і супротивники» розширює географію питання: її автори реконструювали військову історію стосунків українців з поляками, чехами, московітами, угорцями, турками, показавши, як учорашні вороги сьогодні ставали товаришами по зброї, аби завтра знову опинитися по різні боки. ХVII вік по заслузі отримав назвисько «століття воєн», і тодішня Україна на тлі європейських військово-політичних конфліктів виняток не становила.

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930231 авторів
352 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій