преса

Автор: Севастюк Аліна
Видання: PR-Ліга

Мистецтво як PR-ключ до розв’язання

http://bit.ly/cdG6R5
11.05.2010

РR-фахівці з досвідом вже переконалися, що вирішення соціальних питань без мистецької складової можливо, але не таке ефективне, не таке емоційне. Зверніть увагу на PR-рішення, яке пропонує новий проект «АУТ», щоб привернути увагу до проблеми аутизму. Згідно зі статистикою, 1,5 % новонароджених в Україні – хворі на аутизм. Проте, у порівнянні з хворими на ДЦП, їм не приділяють так багато уваги. Якісна PR-програма, яка передбачає вплив на свідомість через мистецькі проекти, стає ключом для вирішення соціальних проблем.Аутизм вважається нейрологічним розладом, що виникає як наслідок неможливості для людини пристосуватись до навколишнього середовища, яке вона сприймає непристосованим до життя. Аутична людина звертається до власних особливих ритуалів поведінки, які вона застосовує з метою збереження особистої ідентичності та самозахисту. В сучасному суспільстві, де існує та широко використовується можливість-спокуса не виходячи зі своєї кімнати не тільки спілкуватись, харчуватись, задовольняти еротичні фантазії, але й отримувати освіту та роботу, можливість існувати за межами безпосередньої антропологічної комунікації прогресує як природна звичка.

В Україні майже немає спеціалістів з цього питання, а вчителі та шкільні психологи не мають достатньої інформації ані про особливості поведінки таких дітей, ані про те, що до них не можна ставитись як до інвалідів (часто це дуже обдаровані діти), ані про те, як за допомоги родини і соціуму вони можуть знайти своє місце в житті і досягти своєї мети.

Освітньо-мистецький проект «AУT» присвячений явищу аутизму та полеміці викликаній ним у світі про те, що у сучасному світі аутизм далеко не є суто медичною проблемою, проте проблемою суспільного характеру.
Проект «АУТ» – це комплекс освітньо-мистецьких заходів:

Художня виставка «Мистецький проект «АУТ»» в одному із незвичайних історичних будинків Києва з 26 квітня по 31 травня. Куратором «Мистецького проекту «АУТ»» є відома художниця Тетяна Гершуні. Виставка об’єднає різнопланових художників і медіа-дизайнерів, старшого й молодшого покоління, з України та з-за кордону, початківців і міжнародно відомих метрів. Тут буде представлено живопис, графіку, відео, інсталяції та об’єкти, які висвітлюють різні аспекти проблематики проекту з позицій особистісних і соціальних. «Мистецький проект «АУТ»» створено не лише як арт-подію, націлену на втілення художніх ідей, але також як освітню акцію, що ознайомить глядача з аутичним світовідчуттям та його творчим потенціалом на шляху подолання духовної та комунікативної прірви, якій раціональний розум протистояти не в змозі, бо вона інспірована саме його досягненнями.
Серія круглих столів з пробематики аутизму, майже відсутності спеціалістів з цього питання, просвітницьких питань в період роботи виставки.
Підготовка та презентація науково-популярного видання «Аутизм – не вирок», одного з небагатьох українських спеціалістів з питань аутизму кандидата педагогічних наук, доцента, докторанта кафедри корекційної психопедагогіки НПУ імені М.П.Драгоманова Діни Шульженко.
Підготовка, видання та презентація книжки відомого британського письменника Марка Геддона «Дивний опівнічний випадок із собакою» (назва робоча) – роман, написаний від імені хлопчика-аутиста, в якому автор, за оцінкою і спеціалістів, і критиків, дуже переконливо розкриває внутрішній стан підлітка-аутиста. Книжка Марка Геддона є корисним емоційним доповненням до книжки Діни Шульженко. Роман британського автора Марка Геддона «Таємничий випадок із собакою вночі» – це захоплююча і незвичайна розповідь про хлопчика, хворого на аутизм. Книга надихає на боротьбу із перешкодами, що постають на шляху кожної людини і дає усвідомлення себе частиною Всесвіту. Автор роману правдиво передає відчуття і думки головного героя, тому що знає про захворювання не лише з медичних енциклопедій, а й з власного досвіду праці з такими людьми. В університеті письменник вивчав англійську літературу, а по закінченні навчання працював з дорослими і дітьми із синдромом Аспергерса. У своєму романі він торкається різних психологічних проблем: проблеми стосунків у сім’ї та між сусідами, проблеми стосунків у школі. Актуальність роману полягає в тому, що в Україні є багато дітей із такою аномалією розвитку. У 2003 році роман «Таємничий випадок із собакою вночі», що є першим твором письменника, став бестселером у Великій Британії.
Благодійна розсилка книжок для відповідних кафедр ВУЗів
Акція-завершення проекту
МІСЦЕ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТУ
Київ, вул. Шовковична, 17 – наріжний двоповерховий особняк брунатного кольору, з численними скульптурними оздобами, так само брунатними, у Києві відомий під назвою «Шоколадний будинок», якому торік минуло 110 років.

ІДЕЯ ПРОЕКТУ
Громадська організація «Клініка Дорошенка Грищенко»
КУРАТОРИ
Куратор мистецького проекту «АУТ» Тетяна Гершуні
Со-куратор Оксана Грищенко
Координація та PR-супровід книжкових проектів Ксенія Сладкевич і Петро Мацкевич, агенція MSBrand Corporation, моб. 050-372-92-00, e-mail: ksena@msbrand.net

МЕДІА-ПАРТНЕРИ ПРОЕКТУ
Газета Коммерстантъ
Інтернет-портал КорНет
ТК «Інтер»

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031230 авторів
351 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій