преса
Автор: Євгенія КононенкоВидання: «Главред»
Справжні ворожки – ті, що грошей не беруть
http://glavred.info/archive/2010/05/05/150755-5.html15.05
Письменниця Євгенія Кононенко згадує в романі «Ностальгія» метод ворожіння за допомогою колоди із 38 карт, де є додаткові пікова дама та піковий король. А ще елементом обряду виступають свічки, сушений полин та килимок із восьмикутними зірками.
«Главред» вирішив уточнити
То це ви так і ворожите – на килимку, при свічках?
Ні, я почула про це випадково, коли їхала у потязі. Дрімала на верхній полиці, участі в розмові не брала. Крізь сон чула, як про ту ворожбу теревенили мої сусіди.
А самі ворожити не вмієте?
Був період, коли ворожила. І людям, для яких я це робила, подобалось. Мене ніхто не вчив, я, мабуть, когось несвідомо наслідувала. Можливо, одну дівчину, з якою познайомилася в Болгарії. Потім я це покинула. Хоча казали, що дещо зі сказаного мною все-таки збулося. Зараз сама хочу піти до ворожки – більше з цікавості, ніж із горя. Мене приваблюють ті, що не беруть гроші.
Такі всіх приваблюють. Але хіба вони є?
Є. А є й такі, що кажуть: «Дасте, скільки зможете». Це мені більше імпонує. Подобається, коли немає чіткої такси. Я переконана: той, хто справді вміє бачити майбутнє, не заробляє на цьому гроші.
Чули щось про справжніх чаклунок?
Так, у нас є один цікавий сімейний переказ. Моя прабабуся померла молодою у 1907 році. Лишила по собі троє дітей. Прадід недовго думав і одружився з її сестрою. А їй колись ворожка сказала: «Не родивши, не болівши, будеш мати трьох дітей». Як бачите, це збулося.
І хто ж їй так розкрив очі на майбутню долю?
Якась циганка. Вона тоді поїхала до ще однієї своєї сестри в гості – та була заміжня й жила на території Румунії. Саме там вона зустріла циганку, яка навіть грошей з неї не взяла, а тільки таке от пообіцяла...