преса

Видання: Літакцент, Інтернет-видання

Марк Геддон. Дивний випадок із собакою вночі

http://bit.ly/9XlFC3
25.05.2010

Роман британського автора Марка Геддона «Дивний випадок із собакою вночі» – це захоплююча і незвичайна розповідь про хлопчика, хворого на аутизм. Історія має жанрові риси детективу.

Розповідь написана від першої особи – детектива, яким є підліток Крістофер Бун хворий на аутизм. Книга заслуговує на увагу українського читача, тому що в ній, напевно, вперше в світовій художній літературі автор робить можливим проникнення у внутрішній світ підлітка-аутиста. Роман розповідає про його сприйняття і розуміння навколишнього світу і людей. Книга надихає на боротьбу із перешкодами, що постають на шляху кожної людини і дає усвідомлення себе частиною Всесвіту. Автор роману правдиво передає відчуття і думки головного героя, тому що знає про захворювання не лише з медичних енциклопедій, а й з власного досвіду праці з такими людьми. В університеті письменник вивчав англійську літературу, а по закінченні навчання працював із дорослими і дітьми із синдромом Аспергерса. У своєму романі він торкається різних психологічних проблем: проблеми стосунків у сім’ї та між сусідами, проблеми стосунків у школі.

У 2003 році роман «Дивний випадок із собакою вночі», що є першим твором письменника для дорослих, визнано бестселером у Великій Британії. У 2007 році за ним зняли фільм.

***
П’ятнадцятирічний Крістофер Джон Френсіс Бун, математично обдарований, але соціально непристосований, виховується у звичайній родині батьками, які насилу можуть впоратися з дивацтвами власної дитини. Він сприймає усе, що бачить і чує, буквально і не здатен зрозуміти дивну поведінку своїх однолітків та дорослих.

Якось пізньої ночі Крістофер знаходить сусідського пуделя Веллінгтона простромленого садовими вилами. Власниця Веллінгтона бачить, як він колише мертвого собаку, викликає поліцію і Крістофера арештовують. Після ночі у в’язниці Крістофер вирішує, не зважаючи на застереження батька та сусідів, з’ясувати, хто ж вбив Веллінгтона. Шіобан, шкільний соціальний педагог, підтримує його ідею написати книгу про це розслідування. Результат – незвично ілюстрований, з главами нумерованими простими числами – роман «Дивний випадок із собакою вночі».

Роман Хеддона справляє приголомшливе враження. Він міг б запросто перетворитися на надмірно сентиментальний, або ж просто вульгарний. Але Хеддон уникає цього з упевненістю, непритаманною письменникам-початківцям. «Дивний випадок із собакою вночі» – роман своєрідний, майстерно написаний та надзвичайно зворушливий, роман, який необхідно прочитати.

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031231 авторів
352 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій