преса

Видання: Livejournal

Стародавній Рим об’єднувався, а ми ..?

http://intermezzone.livejournal.com/7899.html

- Стародавній Рим об’єднувався, щоби вистояти проти інших держав, а Україну об’єднували інші держави, щоби використовувати в своїх інтересах, - прозвучало під час зустрічі Олега Обушного в річницю Дня Соборності в рамках соціальної акції на пропаганду та підтримку читання «Людина з Книгою» започаткованої в КМЦ «Інтермеццо».
Заступник голови обласної ради, політичний діяч, історик за освітою та покликанням, Олег Обушний на прикладі історичного дослідження «Розвідка Стародавнього Риму» Володимира Дмитренка та художньо – документальних нарисів «Український слід у розвідці» Олександра Скрипника провів паралелі, аналізуючи суспільний розвиток давнього Риму і стан теперішньої України.
«Тут, як і в Римі, хтось хоче бути головним над усіма.
Як і в Римі, тут також є корупція.
Є інтриги і боротьба -- все, як у Римі!»
(Юлій Цезар, майже про нас, перебуваючи в одній з іспанських провінцій).
«Тоді виникає питання - у чому причина могутності і багаторічної непереможності Риму? Причина не одна, але найголовніша з них - ретельно продуманий, майже досконалий, як на той час, державний устрій Римської імперії», - наголосив Олег Обушний, аналізуючи зачитаний фрагмент книги. Чи не скористатися і нам досвідом Стародавнього Риму? Питання риторичне.
Журналісти були вражені, як легко заступник голови обласної ради оперував датами і фактами римської історії. Природньо виникло запитання: " Чому Вас так приваблює Рим?" Олег Обушний відповів: "Рим досяг того, що людська цивілізація наздоганяла кілька століть. Скажімо, «Руська правда» Ярослава Мудрого має в основі римське право, християнство ми перейняли також від римської імперії, хоч і східної. Державний устрій, основи моралі -- все звідти". Далі гість детально аналізував систему охорони Риму з преторіанською гвардією та нічними когортами... -
Несподіване продовження мало обговорення зачитаного епізоду з другої книги про Василя Верещаку, камергера польського королівського двору і водночас довіреної особи Богдана Хмельницького. Як не парадоксально, але найбільшого розквіту Річ Посполита досягала за правління королів, неетнічних поляків.
«Можливо цей шанс отримала і Україна, коли до другого туру президентських виборів вийшли претенденти, фактично неетнічні українці?», - на це запитання Олег Обушний відповів: «Але ж Україна – це не Польща з її викристалізованим патріотизмом. У нашому ж випадку наслідки такого вибору можуть бути зовсім протилежними.»
Присутні на обговоренні були одностайні в своїх міркуваннях – «Читати книгу не тільки престижно, але й цікаво і корисно».

За відродженою в КМЦ традицією земських книгарень гість отримав на своїх примірниках екслібрис "Інтермеццо".

Прес- служба

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930







230 авторів
351 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій