преса

Видання: Книгарня Є, сайт мережі магазинів

“Ліки зі смерті” Миколи Біденка

“Ліки зі смерті” Миколи Біденка і двосвіття “Хореї козацької”
Февраль 6, 2010
http://book-ye.com.ua/?p=3860

2 лютого у київській книгарні “Є» відбулася презентація книжки поезій Миколи Біденка «Ліки зі смерті». На заході, окрім автора, були присутні письменник Леонід Кононович, художник Володимир Биков, а також лідер колективу «Хорея козацька» Тарас Компаніченко.
За словами Миколи Біденка, автора презентованої книжки, творити поезію – це ставити слова так, щоб вони творили інформаційний простір. Поезія може бути ліками… А смерть – смерть не є кінцем, навпаки, це необхідна умова життя: це поглинання життя життям.
Свого часу Леонід Кононович присвятив Миколі Біденку роман. Письменники знайомі давно; Кононович пригадав перші поетичні спроби приятеля: спершу той писав у традиційному ключі, а потім почав експериментувати. Те, що ми бачимо зараз – це не поезії, бо поезії тут майже немає; це тексти, де поєднується поезія і філософія. На думку автора післямови до «Ліків зі смертю», у цій книжці Микола Біденко сягнув Абсолюту – він написав такі тексти, яких прагнув.
Із художником Володимиром Биковим у Миколи Біденка – творчий тандем. Вони відчувають один одного настільки, що працюють майже синхронно: художник малює картину, письменник – пише до неї текст.
Окрасою вечора став виступ «Хореї козацької». Тарас Компаніченко, який займається реконструкцією і виконанням козацьких кантів і псальмів, наголосив на тому, що часопростори українських світів – барокового й сучасного – не повинні бути герметичними. Вони мають взаємодіяти: треба, щоб українська інтелігенція надихалася старовинними піснями. Коли давня пісня резонує в душі сучасної людини – то це вже дуже багато. Виступ музикантів довів: пісня резонує, а отже, зв’язок з минулим – нерозривний.

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930







231 авторів
352 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій