преса

Автор: Віра Федорук
Видання: «Київська правда»

Мистецькі премії — кращим творцям

Нинішній рік вже підбиває підсумки зробленого, оцінює набуте, називає імена кращих. Свідченням цьому стало недавнє вручення в облдержадміністрації обласних мистецьких премій, котрі вже стали традиційними.
Нагадаємо, що їх на Київщині кілька: літературна імені Григорія Косинки, музична та в галузі народного мистецтва імені Петра Верни. Стати щасливим власником кожної мріє не один письменник, композитор, художник, народний майстер чи майстриня . Тому так вимогливо і відповідально підходять щороку до відбору кращих професійні фахівці, називаючи імена найдостойніших.
Цього року лауреатами обласної літературної премії імені Григорія Косинки визнано письменника Леоніда Кононовича з села Гатне Києво-Святошинського району за книгу "Повернення", в галузі народного мистецтва імені Петра Верни перемогу розділили майстер художньої вишивки, заслужений майстер народної творчості України Лариса Ковальчук-Шустерман з селища Пісківка Бородянського та мисткиня художнього килимарства Зінаїда Щербакова з міста Боярка Києво-Святошинського районів. Щасливим власником обласної музичної премії став художній керівник народного муніципального аматорського хору "Від серця до серця" Володимир Клюєв з Білої Церкви.
Нових лауреатів на вшануванні кращих митців області тепло привітав голова облдержадміністрації Віктор Вакараш. Він, зокрема, зазначив, що на Київщині багато робиться для підтримки як митців, так і обласних осередків та відділень національних творчих спілок. З 2007-го року в області реалізується програма сприяння діяльності обласних відділень та осередків національних творчих спілок на 2008-2012-і роки, виплачується 20 щорічних стипендій голови облдержадміністрації за видатні досягнення у сфері культури. Серед здобутків нашої співпраці, підкреслив Віктор Миколайович, варто назвати проведення літературно-мистецького свята "Веселки над Київщиною", фестивалів: дитячої творчості "Дебют", молодих естрадних виконавців "Київщина молода — нові імена", камерної музики у Білій Церкві та баянного мистецтва у селищі Рокитне, фольклорно-етнографічного конкурсу імені П. Чубинського, видання антології письменників Київщини "Сльоза пекучої пам'яті", приуроченої Голодомору 1932-1933 років в Україні та інших творів літераторів Київщини.
Віктор Вакараш вручив новим лауреатам відповідні нагрудні знаки, дипломи, п'ять тисяч гривень кожному (Лариса Ковальчук-Шустерман та Зінаїда Щербакова розділили їх порівну) та квіти.
Коротку оцінку творчості кожного і розповіді, чому вибір було зроблено на користь саме цих представників творчої інтелігенції Київщини, зробили голова обласної організації Національної Спілки письменників України, керівник комісії з присудження обласної літературної премії імені Григорія Косинки, лауреат цієї премії за 2007-й рік Анатолій Гай, заступник голови Національної Спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений діяч мистецтв України Володимир Титаренко та професор Національної музичної академії імені П. І. Чайковського, заслужений діяч мистецтв України, член художньої ради з питань присудження обласної музичної премії Дмитро Радик.
Від імені нагороджених виступили Зінаїда Щербакова та Володимир Клюєв, які зворушено подякували за таку високу оцінку їхньої праці, поділилися найближчими планами, порушили нагальні проблеми, окреслили можливі шляхи їхнього розв'язання, а також подарували Віктору Вакарашу свої твори.
А створили вони за своє життя чимало. Письменник Леонід Кононович активно працює у жанрі прози та перекладу, доносить до українського читача надбання французьких та голландських літераторів. На його рахунку — понад два десятки книг у видавництвах "Кальварія", "Фоліо", "Юніверс", "Грані-Т". Найбільший резонанс отримав роман "Тема для медитації", який у 2005-у році навіть висувався на здобуття Національної премії імені Тараса Шевченка. Нині він трудиться над історичною трилогією "Троянів ключ", яка має вийти друком у видавництві "Кальварія". Добре знані й мистецькі шедеври Зінаїди Щербакової, які неодноразово виставлялися на міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних виставках. У жовтні 2006-го року її килими експонувалися в Єлгавському історичному і художньому музеї ім. Еліаса (Латвія). Творчий доробок уродженки Луганщини, яку доля привела на Київщину і дала саме тут їй визнання, зберігається в музейних і приватних збірках молодої держави.
Напрочуд вагомий і доробок Лариси Ковальчук-Шустерман: понад 300 картин-полотен, вишитих гладдю. І — участь у 42 виставках на багатьох теренах колишнього СНД. Саме вона брала участь у Всеукраїнській акції "Барвиста Україна", створенні Рушника Єдності. На цьогорічному Дні незалежності України в місті Бровари було презентовано прапор Богдана Хмельницького, відтворений Ларисою Миколаївною за оригіналом, котрий знаходиться у військовому музеї міста Стокгольм, що у Швеції.
Отож, як бачимо, щедра і багата київська земля і на таланти, котрі на ній народилися, і на таланти, котрим вона стала другою рідною землею.


З роси і з води вам, нові лауреати, і нових хвилин світлого натхнення!

Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031







231 авторів
352 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій