преса

Автор: Божена ГОРОДНИЦЬКА
Видання: Високий замок, газета

«Культ» Дереша по-французьки

12.06.2009
http://www.wz.lviv.ua/pages.php?ac=arch&atid=74445

Любко Дереш став третім сучасним українським письменником, якого видали французькою мовою. У Парижі презентували його франкомовний “Культ”.

Свого часу читацьку аудиторію Франції підкорили Андрій Курков та Юрій Андрухович. Над франкомовним варіантом “Культу”, який, до слова, уже переклали також на німецьку, польську, чеську, італійську, сербську мови, працювала Оксана Мізерак, яка є керівником Українського літературного клубу Франції, де Любко Дереш і презентував книгу французьким читачам.

Свій дебютний роман Дереш написав у 16 років, а відтак перевернув з ніг на голову уявлення про сучасну молодіжну українську літературу. Наступні книги молодого епатажного і талановитого автора “Архе”, “Поклоніння ящірці”, “Намір”, “Трохи пітьми” викликали не меншу хвилю ажіотажу і розмов. Між писанням хлопцеві вдалося здобути економічну освіту, спробувати сил у журналістиці...

Нині, як зізнається Дереш, він працює над новою книжковою “вибухівкою”, шостим романом під назвою “Як стати Богом і не заплакати”.

А що стосується перекладу, то вдома чи за кордоном автор, перш за все, сподівається на мудрого читача.

- Одна з таких рис, якою я б хотів наділити свого ідеального читача, це — культура внутрішнього самоаналізу, - розповів Дереш. - Коли є чітке розуміння себе як набору таких розрізнених особистостей, більш чи менш інтегрованих, чи навпаки — які перебувають у конфлікті. Але важливо для мене те, що читач рефлексує себе і має культуру дистанціювання себе від того, що він спостерігає. І розуміння такої якоїсь солідарності з іншими людьми, прийняття їх як недосконалих істот, як істот у чомусь хворобливих, істот, благородних у тому, що вони приймають свою хворобливість, і беззахисних також... Тобто вміння бачити людей у їхніх недоліках та спробах прийняти ті недоліки...
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031231 авторів
352 видань
86 текстів
2193 статей
66 ліцензій